Google uygulamasına AR hayvan modelleri eklendi

Google’ın geçtiğimiz ay gerçekleşen I/O 2019 geliştirici konferansında birçok duyuru yapıldı. Bu duyurular ortasında dikkat çekenlerden biri üç boyutlu arama sonuçları özelliğiydi. An itibariyle bu özelliği hayvanlar için deneyebiliyorsunuz. Üç boyutlu hayvan modelleri artırılmış gerçeklik ile konutunuza geliyor.

AR takviyeli telefonlarda kullanılabilir

Yeni özellikten maalesef herkes yararlanamıyor. Öncelikle artırılmış gerçeklik özelliği bulunan bir telefona sahip olmanız gerekiyor. Şimdi resmi bir açıklama olmasa da aygıtınız ARCore destekleyen telefonlar listesinde yer alıyorsa büyük ihtimalle bu özelliği kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google arama uygulaması içerisinden keçi, fener balığı, ayı, imparator penguen, aslan, kaplan üzere aramalar yapmak.

Sonuçlar içerisinde hayvanların üç boyutlu modellerini içeren bir arama kartı göreceksiniz. İsterseniz kameranızı açarak hayvanları artırılmış gerçeklik ile inceleyebilirsiniz. Her hayvanın boyutlarını istediğiniz üzere ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıyeten farklı sesler ve animasyonlar da mevcut.

9to5Google’ın ulaştığı bilgilere göre NASA, Samsung ve Volvo üzere firmalarla üç boyutlu modellemeler için çalışmalar yürütülüyor. Elhasıl yakın vakitte Google arama sonuçlarında birçok üç boyutlu model görme talihi yakalayacağız. Yeni özelliği aşağıdaki Twitter paylaşımları üzerinden inceleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu