Google uygulamasına arama paylaşma özelliği geliyor

Google’ın kullanımı çok kolay ve anlaşılır olmasına karşın yaşça büyük kullanıcılar bazen arama yapma konusunda zorlanabiliyor. Ayrıyeten bazen aradığımız şeyi başkalarına gönderme muhtaçlığı da duyabiliyoruz. Âlâ haber şu ki; Google kullanıcıların aramalarını kolay kolay paylaşmalarını sağlayacak yeni bir özellik deniyor.
Bu yeni paylaşım özelliği Google uygulamasının Android’deki beta sürümünde test edilmeye başlandı. Aşağıdaki ekran imajından de görebileceğiniz üzere kullanıcılar artık arama satırının sağındaki “Paylaş” düğmesine dokunarak yaptıkları aramaları bildiri yahut e-posta üzere yollarla istedikleri bireylere gönderebilecekler.

Adresler kısaltılarak paylaşılıyor

Daha evvel yapılan aramayı paylaşmanın tek yolu adres satırındaki URL’yi kopyalayarak karşı tarafa göndermekti. Bazen paylaşılan adresler aşırı uzun olabiliyordu lakin bu yeni özellik ile kullanıcılar yaptıkları aramaları daha temiz bir formda paylaşabilecekler.
Arama paylaşma özelliği şu an için Google uygulamasının Android beta programına kayıtlı olanlar tarafından kullanılabiliyor. Şirketin bu özelliği genel kullanıma sunup sunmayacağını ise önümüzdeki günlerde daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu