Snapchat uygulamasına etkinlik özelliği geliyor

Önde gelen toplumsal medya platformlarından biri olan Snapchat, Facebook ile rekabet etmek için teşebbüslerine devam ediyor. Şirketin yakın bir vakitte uygulamaya getireceği yeniliklerden biri ise Facebook gibisi bir etkinlik özelliği.

Facebook’tan ilham alınmış

Snapchat’in getireceği bu yeni özelliğin şimdi nasıl çalışacağı belirli olmasa da, yayınlanan ekran manzaraları arayüzünün nasıl olduğu konusunda bize bilgiler veriyor. Bu özellik sayesinde oluşturduğunuz etkinliğe vakit ve yer atayabiliyorsunuz. Davetiye gönderdiğiniz kullanıcılar ise ekranı kaydırarak, aktiflikle ilgili sohbet etme bahtını bulabiliyorlar. Özelliği kullanarak yalnızca arkadaşlarınız ortasında mı yoksa tüm kullanıcılara açık etkinlikler de düzenlenebiliyor mu üzere sorular şimdi karşılık bulmuş değil.

Kullanıcıların aktifliklerine atayacakları konum Snap Map servisiyle entegre olarak çalışıyor. Bu sayede de Snap Map’i kullanarak hangi arkadaşınızın, hangi etkinliğe katılacağını görmeniz mümkün hale getirilmiş. Şimdi geliştirme evresinde olan bu bilhassa ilgili net ayrıntıların, önümüzdeki haftalarda şirket tarafından duyurulması bekleniyor.

Başa dön tuşu