Google, yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü Glass Enterprise Edition 2’yi tanıttı

Google Glass şimdi ölmedi, şirket büyük hayallerle piyasaya sürdüğü lakin beklenen geri dönüşü alamadığı artırılmış gerçeklik gözlüğünün yeni versiyonunu tanıttı. Şirket, Glass Enterprise Edition 2 ile bu sefer yalnızca profesyonellere hitap edecek.

Profesyonellere yönelik

Enterprise Edition 2, 999 dolar fiyat etiketine sahip, lakin selefi üzere tüm kullanıcılara satılmıyor. Sadece profesyonel dünyaya yönelik olarak geliştirilmiş bir eser. Google, artırılmış gerçeklik gözlüklerini toplu tüketici eseri olarak pozisyonlandırmaya şimdi girişmemiş olsa da, bu modelin evvelkinden daha fazla satış yapmasını bekliyor. Gözlüğün tasarımı çok fazla değişmedi, değişen şey ise artırılmış gerçeklik uygulamaları için özel olarak tasarlanmış bir Qualcomm XR1 yongasıyla geliyor olması. Google, yeni XR1 yongasının gücüyle, gözlüklerin etrafın daha düzgün tanınmasını ve gelişmiş otomatik öğrenme yeteneklerini birleştirebileceğini söylüyor.

Ek olarak, yeni özellikler Smith Optics ile işbirliği içinde oluşturulan yeni bir çerçeve, daha büyük bir batarya ve başka birkaç bileşen içeriyor. Ayrıyeten Glass Enterprise Edition 2’nin artık Android ile çalıştığını da belirtelim. Bakalım teknoloji devi artırılmış gerçeklik gözlüğünün yeni versiyonuyla beklediği başarıyı yakalayabilecek mi daima bir arada göreceğiz.

Başa dön tuşu