Gözlüksüz 3D deneyimi sunan Acer SpatialLabs’a 3D Ultra modu eklendi

Acer, CES 2023’te yaptığı duyuruda gözlüksüz 3D tecrübesi sunan SpatialLabs teknolojisini yeni yeteneklerle güncellediğini açıkladı. 3D Ultra modu ile oyunlarda daha derin 3D tecrübesi sunulacak.

Acer SpatialLabs dayanaklı dizüstü bilgisayarlarda kullanıcının gözünü takip eden bir kamera ve stereoskopik 3D ekran teknolojisi bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar gözlük takmadan 3D tecrübesi elde ediyor. Oyunların yanı sıra Blender, Autodesk 3DS Max, SketchUp üzere içerik üretici yazılımlarla da kullanılabiliyor.

3D Ultra modu ne işe yarayacak?

Güncelleme ile SpatialLabs TrueGame’e 3D Ultra modu eklendi. Bu mod, mevcut 3D+ moduna ek olarak gelişmiş stereo sürece yetenekleri ve gerçek vakitli sahne oluşturma teknolojileri ile harmanlandı. Bu sayede oyunlarda daha derinlemesine manzaralar ve gerçeğe yakın 3D geometrisi sunuyor. Acer, 3D ultra moduna eklenen ikinci bir sanal kamera teknolojisi sayesinde rakiplerine nazaran daha düzgün 3D tecrübesi sunduğuna vurgu yapıyor.

Yeni TrueGame 3D Ultra modunu son çıkan AAA oyunlar ve kimi tanınan oyunlar destekliyor. Desteklenen oyunlar listesine baktığımızda Forza Horizon 5, God of War, Sniper Seçkine 4, Shadow of the Tomb Raider, Marvel’s Guardians of the Galaxy, The Witcher 3: Wild Hunt üzere değerli üretimleri görüyoruz. Kullanıcılar tek tıkla 3D’yi etkinleştirebiliyor.

Yeni güncelleme ayrıyeten oyuncuların 3D stereo efekt ve derinlik yoğunluğunu kendi tercihlerine nazaran özelleştirebileceği 3D Sense özelliğini de getiriyor. 3D sense ile kullanıcıların derinlik ayarıyla oynayabilecek.

SpatialLabs TrueGame’in yeni güncellemesi bu ayın sonunda tüm kullanıcılara sunulacak. Yeni tanıtılacak bilgisayarların yanı sıra mevcut Predator Helios 300 SpatialLabs Edition dizüstü bilgisayarı ve Acer SpatialLabs View aygıtını destekleyecek.

Başa dön tuşu