DJI OSMO Action detaylanıyor

Görüntüleme kesimine önemli bir adım atmak isteyen Çinli drone üreticisi DJI’ın bu manada birinci eseri olacak OSMO aksiyon kamerası detaylanıyor. Birinci görsellerden sonra bu kere basın afişi de internete sızdırıldı.

DJI OSMO Action özellikleri

DJI OSMO Action ismini taşıyan aksiyon kamerası kestirim edildiği üzere OSMO Pocket teknolojisi üzerine inşa ediliyor. 1/2.3 inçlik 12MP çözünürlüğünde Sony IMX377 CMOS sensör barındıran model imaj sabitleme teknolojisine sahip.

Arka kısımda LCD ekran olan kameranın ön kısmında da LCD ekran var. Böylelikle çekim esnasında kullanıcılar sahneye dahil olarak açıklamalarda da bulunabilecekler. OSMO Action bu açıdan cinsinin birinci örneği sayılıyor.

 

OSMO Action kamerası GoPro’dan hatırlayacağımız Ambarella H2 imaj işlemcisini kullanıyor. 145 derecelik açı kullanan kamera 4K 60fps çekim yapabilirken 8x düzeyinde de yavaşlatabiliyor. Yeniden HDR takviyesi de mevcut. Ayrıyeten su geçirmezlik özelliği de var.

Henüz DJI OSMO Action için kesin bir çıkış tarihi verilmemiş lakin basın görselleri nedeniyle önümüzdeki kısa devir içerisinde tanıtılabileceği iddia ediliyor.

 

Başa dön tuşu