Halı Örtüsü Kullanımının Sağladığı Kolaylıklar

 
Günümüzde hayatımızı kolaylaştıran pek çok konut dokumacılık eseri bulunmaktadır. Bu eserler ortasında son yıllarda en tanınan olanlardan birisi ise halı örtüleridir. Zira bu örtüler halıların korunması ismine büyük ehemmiyet taşımaktadır. Gün içerisinde sıklıkla kullanılan halılar, kolay kolay kirlenir ve temizlenmeleri gerekir. Halıları konutta silerek ya da yıkayarak temizlemek ise zahmetli olduğu kadar vakit alan bir iştir. Ayrıyeten bu formüller ile kâfi hijyen sağlanamaz. Bu nedenle de onları olabildiğinde korumak gerekmektedir. Halıları kirlenmekten ve yıpranmaktan korumak için başvurulan formüllerin başında ise üzerini örtmek gelmektedir. Lakin halılar için özel olarak tasarlanmayan örtüler, halı üzerinden çarçabuk kayar ve makûs bir görünüme neden olur. Halbuki halının ebatına nazaran özel olarak hazırlanan lastikli halı örtüsü modelleri ise halıları büsbütün sarar ve tam müdafaa sağlarlar.

Lastikli Halı Örtüsü Kullanımı Pratiktir

Halıları kirlenmekten ve deforme olmaktan müdafaanın en ülkü yolu  halı örtüsü  kullanmaktır. Zira bu örtüler sayesinde halıların yıkanma sıklığı azalır ve böylelikle yıpranmadan uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Bunun yanında lastikli halı örtüsü kullanımı ise epey kolaydır. Halı örtüsünü halının üzerine geçirmek için yalnızca birkaç dakika harcamak kafidir. Fakat lastikli halı örtülerinin kullanım açısından tek yararı bu değildir.  Halı örtüsü modelleri  birebir vakitte halıların üzerinden pratik bir formda çıkarılarak çamaşır makinesinde yıkanabilirler. Eserin ziyan görmemesi açısından suyun sıcaklığının 30 derece olmasına ihtimam göstermelisiniz. Yeniden yıkanan halı örtüleri kısa müddette kurur ve kullanıma hazır hale gelirler.

Halı Örtüleri Sağlıklı Ürünlerdir

Halı örtüleri tıpkı vakitte insan sıhhatini da desteklerler. Welsoft ismi verilen kumaştan üretilen bu eserler, halının nefes almasını sağlarlar. Bu sayede de halının içerisinde bakteri oluşumunun önüne geçilmiş olur. Halı örtülerinin bu anti bakteriyel özelliği insan sıhhati için büyük değer taşımaktadır.

Kolay Yıpranmaz ve Alev Almazlar

Lastikli halı örtüsü  kullanmanın avantajları ortasında, kolay deforme olmamaları da yer almaktadır. Wellsoft ya da ultrasoft kumaşlardan üretilen bu örtüler, kullanım nedeniyle tüylenmez ve kolay kolay yıpranmazlar. Ayrıyeten welsoft kumaş, rastgele bir yangın durumunda çabucak alev almaz ve yangının daha geniş alanlara yayılmasına pürüz olur.

Başa dön tuşu