Hisense yeni ULED TV’lerini tanıttı: 2.500 nit parlaklık, 8K çözünürlük ve daha fazlası

Çin merkezli teknoloji devi Hisense, CES 2023 aktifliği kapsamında yeni ULED TV modellerini duyurdu. Bilmeyenler için marka, uzun bir müddettir QLED ve OLED TV’lere rakip olan ULED teknolojisi ile pazarda varlık gösteriyor. Bu bağlamda yeni tanıtılan televizyonlar, Google TV işletim sistemi, 144 Hz’e kadar yenileme suratı ve yenilikçi ilişki teknolojileri ile işleri bir üst noktaya taşıyacak.

Hisense ULED TV modellerini yeniliyor

Ailenin zirve modeli Hisense U8K serisinden başlayacak olursak, geçen yılki U8’i temel alan ve Küçük LED teknolojisi ile güçlendirilen yeni televizyon, 55 ila 85 inç ortasında ekran boyutları, 5.000’den fazla karartma bölgesi, 8K çözünürlük ve 2.500 nit zirve parlaklığı ile geliyor.Buna ek Hisense, U8K serisinin doğal 144 Hz yenileme suratı ve yüzde 30 daha geniş izleme açıları sunan ultra düşük yansımalı bir panelden güç alacağını duyurdu.

Hisense U8K serisinin öteki öne çıkan özellikleri ortasında, Google TV işletim sistemiHDR10+, Dolby Vision IQ, IMAX enhancedFreeSync ve ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu) yer alıyor. Ayrıyeten bu özelliklere kablosuz içerik yayını için yerleşik bir NEXTGEN TV (ATSC 3.0) alıcısı, Dolby Atmos, eARC, WiSA SoundSend ve Wi-Fi 6E dayanağı eşlik edecek.

Giriş ve orta düzey TV’ler küçük LED’e kavuşacak

Hisense, bu yıl U7 serisi TV’lerini de küçük LED teknolojisi ile yeniliyor. Bununla birlikte ULED teknolojisi ve küçük LED’i bir ortaya getiren U7K serisi, Dolby Vision IQ, HDR10+, HLR Quantum Dot ve FilmMaker Modu üzere dikkat çeken özelliklere sahip olacak. Buna ek olarak yeni TV’ler, üst modelde yer alan FreeSync ve Game Mode Pro dayanağı ve 144 Hz VRR takviyesini koruyor.

Hisense’in giriş düzeyi U6 serisi de küçük LED teknolojisine kavuşuyor. U8K ve U7K’den farklı olarak U6K serisi, üst modellerde yer alan 120Hz yenileme suratı yerine 60Hz’lik bir panelle geliyor.

Hisense, U8K ve U7K serileri için şimdi bir fiyat bilgisi paylaşmadı. U6K serisi ise, 50 ila 85 inç ekran boyutları ve 500 doların altında bir fiyatlandırma ile satışa sunulacak. Yenilenen Hisense ULED TV’lerin önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu