Honor ilk 5G özellikli telefonu için tarih verdi

Oppo bugün bir açıklama yaparak birinci 5G özellikli telefonunu 2019’un üçüncü çeyreğinde piyasaya süreceğini duyurdu. Çabucak akabinde ise emsal bir açıklama Honor‘dan geldi. Çinli şirketin taşınabilir kısmının lideri George Zhao, 5G temasını destekleyen birinci telefonlarını yılın dördüncü çeyreğinde çıkaracaklarını belirtti.
Deneyimli yönetici Honor olarak ana odak noktalarının, tüketicilere ne cins 5G deneyimi sunabileceklerini düşünmek olduğunu söyledi. Şirket birinci 5G’li telefonunda bile kullanıcılar için uzun süreli kullanılabilirliği sağlamak için uğraş sarf ediyor. Bu da Honor’un 5G takvimi konusunda neden öteki Çinli akıllı telefon üreticilerinin biraz gerisinde kaldığını açıklıyor.

Amiral gemisi düzeyinde olacak

Zhao ayrıyeten teknik özellik (CPU/GPU) bakımından yetersiz uygun fiyatlı akıllı telefonlarda 5G desteği sunulmasını tasvip etmediğini belirtti. Bu kelamlardan de Honor’un 5G özellikli birinci telefonunun, amiral gemisi kalitesinde bir aygıt olacağını anlıyoruz.
Zhao kelamlarını tamamlamadan evvel, 5G’li telefon satışlarının önümüzdeki yıl 100 milyona ulaşacağını ve Çin’in 100 milyon barajını geçen ilk ülke olacağını iddia ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu