The Day Before bir kez daha ertelendi: Kasım ayında çıkış yapacak

The Division ve The Last of Us’ın birleşimi olarak tanım edilen ve tanıtımdan bu yana epey ilgi cazibeli olarak tanımlanan The Day Before bir kere daha ertelendi. Oyunun çıkış tarihini 9 ay geri çeken bu karar, epeyce enteresan bir sebepten dolayı gerçekleşti.

The Day Before’un isim hakları diğerine ait

The Day Before’un geliştiricisi Fntastic ve yayıncısı MYTONA, oyunun 10 Kasım’a ertelendiğini duyurdu. Geliştiricinin açıklamasına nazaran oyun Ocak 2021’de tanıtıldığında ‘’The Day Before’’ isim hakkı boştaydı lakin oyunun tanıtılmasının akabinde Güney Kore’den bir kişi isim haklarını elde etti ve oyunun çıkışına haftalar kala bu şahıs, oyunun Steam’den kaldırılmasını talep etti. İsim hakkı resmi olarak bu şahsa ilişkin olduğu için geliştirici kadro, oyunu ertelemeye karar verdi ve önümüzdeki aylarda ‘’The Day Before’’ ismi için görüşmelerde bulunacak.

İşin en değişik tarafı ise devasa bir oyun olarak The Day Before ekibinin bu sorunu 19 Ocak’tan evvel fark etmemiş olması. Bakalım Fntastic ve MYTONA, ismin sahibi ile görüşmelerde başarılı olabilecek mi. Unreal Engine ile geliştirilen ve PC için harika bir görsel tecrübe sunacak olan çevrim içi hayatta kalma oyunu The Day Before 10 Kasım’da PC için çıkış yapacak. Ayrıyeten oyunun yeni kuşak konsollar için de çıkış yapması bekleniyor.

Başa dön tuşu