HTC, Apple ve Meta ile rekabet edecek Vive XR Elite AR/VR başlığını duyurdu

HTC, yeni bir sanal ve artırılmış gerçeklik başlığı olan Vive XR Elite resmen tanıtıldı. XR Seçkine, beklendiği üzere Meta’nın Quest başlıkları ve söylenenlere nazaran Apple’ın AR/VR başlığıyla rekabet etmek için tasarlanmış durumda.

HTC Vive XR Seçkine tanıtıldı

HTC, Vive XR Seçkine için 1.099 dolar üzere savlı bir fiyat belirlemiş vaziyette. Hali hazırda ön siparişe açılan ürün Şubat’ın sonlarında bekleyenleriyle buluşturulacak. Ayrıyeten ön sipariş erenler Green Hell VR​, Les Mills Bodycombat​, Unplugged: Air Guitar, Figmin XR​ ve Glimpse oyun ve içeriklerine fiyatsız sahip olacak.

Vive XR Seçkine, nispeten hafif bir pakette oyun, pasif medya ve üretkenlik araçları isteyen tüketicilere yönelik bir eser pozisyonunda. Vive XR Seçkine, 625 gram yüke sahip ve bu da onu Meta Quest 2’den daha ağır, lakin 722 gram olan Quest Pro’dan değerli ölçüde daha hafif yapıyor. Renkli kameralar ve ek durumsal farkındalık için bir derinlik sensörü ile gelen karma gerçeklik böylelikle Quest Pro’dan ayrılıyor. Meta başlangıçta bu özelliği Pro’da sunacaktı lakin eserden bunu çıkarmıştı.

XR Seçkine, göz başına 2K piksel çözünürlük, 110 derecelik diyagonal görüş alanı, 90 Hz yenileme suratı, 12 GB RAM, 128 GB dahili depolama ve Qualcomm Snapdragon XR2 yonga özelliklerine sahip. Genel olarak donanım olarak epey güçlü fakat çığır açıcı da değil. Bununla birlikte XR Seçkine, el takibi yapabilen dört geniş açılı kamera ve Vive Focus 3’te bulunan çift hareket denetim aygıtına sahip. Eserin ayrıyeten çıkarılabilir pil haznesinin ve bir kulaklık aparatının da olduğunu belirtelim.

Başa dön tuşu