Huawei akıllı telefon siparişlerini azaltmaya başladı

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni yayınlanan bir rapora nazaran, önümüzdeki aylarda talebin azalmasını beklediği için, son teknolojiye sahip akıllı telefonları için, üreticilere verdiği siparişleri azalttı.

Amiral gemisi modeller etkilendi

ABD hükümetinin Mayıs ayının ortalarında kara listeye alarak şirketin Amerikan firmalarıyla çalışmasını yasaklaması sonucu dertli bir süreç yaşayan Huawei, birinci başta ABD’li şirketler olmasa da şirketin tekrar yoluna devam edeceğini açıklasa da, dış pazarda yüzde 60’a kadar bir düşüş beklediğini itiraf etti. Digitimes’in yayınladığı yeni birrapora nazaran Huawei, önümüzdeki devirde sevkiyat azalacağı için amiral gemisi modellerinin siparişlerini düşürdü.

Raporda, Huawei P30 ve Mate 30 serilerinin üretim kesintisinden etkilendiği belirtilirken, giriş ve orta düzey aygıtların üretiminin birebir şekilde devam ettiği ifade ediliyor. Şu sıralar kendi işletim sistemini geliştirmekle meşgul olan Huawei’nin, bir yandan da ABD ile olan sorunu çözmek için teşebbüslerde bulunduğu söylenirken, şirketin içinde bulunduğu bu kabustan nasıl kurtulacağı ise merak konusu.

Başa dön tuşu