Huawei giyilebilir eserlerde büyük muvaffakiyet yakaladı

Son vakitlerde yaşadığı zahmetlere karşın Huawei aslında piyasaya sunduğu teknolojik eserler konusunda başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Huawei giyilebilir eserlerde büyük muvaffakiyet yakaladı

Son vakitlerde ABD hükümetinin kendisine yaptırımlar uygulamasıyla ilgili olarak teknoloji dünyasının gündeminden düşmeyen Çinli teknoloji devi Huawei’nin, giyilebilir eserler konusunda da piyasada başarılı olduğunu açıklanan son raporlar ortaya koyuyor. ABD hükümetinin açıklamaları ve akabinde bir çok Amerikalı teknoloji şirketinin Huawei ile iş birliklerini bitirdiklerinin açıklanmasının akabinde sorunlu bir süreç yaşayan şirket bu durumu bir ölçüde atlatmış üzere görünüyor. Akıllı telefon pazarında satışlarında rastgele bir düşüş yaşamadığı görülen Huawei’nin giyilebilir teknoloji eserlerinde de rastgele bir zahmetle karşılaşmadığı görülüyor.

IDC’nin son raporuna nazaran Çinli şirket giyilebilir teknolojik eser pazarında epeyce güzel durumda. Yayınlanan rapora nazaran 2019’un birinci çeyreğinde giyilebilir teknolojik eser pazarının başkanı Apple olarak görünüyor. Huawei ise Xiaomi’den çabucak sonra üçüncü sırada kendisine yer bulurken, dördüncü ve beşinci sıralarda ise Samsung ve Fitbit yer alıyor.Bu noktada Huawei’nin pazardaki büyüme oranı firmayı ön plana çıkarıyor. Geçtiğimiz yılın birinci çeyreğinde 1.3 milyon olan giyilebilir eser sevkiyatını şirket büyük bir artış ile 2019’un birinci çeyreğinde 5 milyona çıkarmayı başardı.

Giyilebilir eserlerde Huawei’nin yeni işletim sistemi bulunabilir

Huawei’ye uygulanacak yaptırımların açıklanmasının akabinde Çinli şirketin kendi işletim sistemini aygıtlarında yer vereceği açıklanmıştı. Giyilebilir eserlerinde de bu işletim sistemini kullanabileceği belirtilen firmanın daha evvelden işbirliği halinde olduğu bütün firmalardan bağımsız olmak istediği düşünülüyor.

Başa dön tuşu