Huawei uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile patlama yaptı

Giyilebilir teknoloji eserlerinin hayatımızı değerli ölçüde kolaylaştırdığı inkar edilemez. Bu durum akıllı saat, bileklik ve kablosuz kulaklık üzere eserlerin de satışlarına yansımış durumda.

Geçtiğimiz yıllarla kıyasladığımızda bilhassa akıllı saat pazarında değerli bir artışın yaşandığını söylemek mümkün.

Dünyanın önde gelen tahlil ve araştırma şirketlerinden biri olan Canalys’in raporuna nazaran de akıllı saatlere olan talep 2020’nin birinci çeyreğinde 2019’un tıpkı periyoduna oranla yüzde 12 artmış durumda. Üstelik koronavirüs salgınına rağmen! Bu artışın başrol oyuncusu ise uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile dikkat çeken Huawei oldu.

Huawei akıllı saat satışlarını 2 kat arttırdı!

Canalys tarafından yayınlanan rapora nazaran 2020’nin birinci çeyreğinde yaklaşık olarak 14.3 milyon adet akıllı saat satıldı. Bu ölçünün 5.2 milyonunu Apple satarken, 2.1 milyonunu Huawei, 1.8 milyonunu Samsung, 1.1 milyonunu Garmin ve 0.9 milyonunu da Fitbit sattı.

Burada dikkat çeken öge ise Huawei’nin yaptığı patlama oldu.

Son periyotta epey uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile dikkat çeken Huawei, satışlarını geçtiğimiz yılın birebir devrine oranla yüzde 113 arttırdı ve Samsung’u geride bırakmayı başardı.

Çinli üretici geçtiğimiz yılın tıpkı periyodunda 1 milyon akıllı saat satarken bu yıl ise satışlarını 2.1 milyona yükseltti. Görünen o ki Huawei uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile müşteri kitlesini daha da genişletecek.

Başa dön tuşu