Xiaomi Mi 9T ve Mi Band 4 kullanıcılara neler sunuyor?

Çin ve Avrupa tanıtımlarının akabinde Xiaomi Mi 9T ve Mi Band 4 için bir tanıtım da geçtiğimiz günlerde ülkemizde gerçekleştirildi. Teknik özellikleri uzun vakittir bilinen bu iki aygıt, önümüzdeki haftalarda raflardaki yerini almaya başlayacak. Pekala Xiaomi Mi 9T ve Mi Band 4 kullanıcılara yeni ne sunuyor?

Xiaomi Mi 9T

Haberlerimizi yakından takip edenlerin bildiği üzere Xiaomi Mi 9T modeli Redmi K20’nin Çin dışındaki ülkeler için tekrar isimlendirilmiş sürümü. Firmanın son amiral gemisi Mi 9’un akabinde gelen Mi 9T, süper orta sınıf bir aygıt olarak tanımlanabilir. Bunun gerisindeki temel sebep ise Snapdragon 730 yonga seti ile gelmesi. Yani Mi 9T, amiral gemisi özellikleri, orta sınıf yonga seti ile kullanıcılara sunuyor. Her ne kadar orta sınıf desek de Snapdragon 730, hem gündelik işlerde hem de oyunlarda Xiaomi cep telefonu severleri mutlu edecektir.

Mi 9T’nin açılır kapanır kamera düzeneği sayesinde tamamıyla çerçevesiz ekranı mevcut. Ek olarak art kapağındaki yansımalar da düşünülünce, Mi 9T’nin tasarıma kıymet veren kullanıcılara da hitap etmesi epeyce doğal. Aygıtın öbür özellikleri 6.39 inç AMOLED ekran, 4000 mAh batarya, 48 MP + 13 MP + 8 MP art kamera, 20 MP ön kamera vb. halinde sıralanabiliyor.

Xiaomi Mi Band 4

Akıllı bileklik olması sebebiyle Mi Band 4, kullanıcılara şık bir aksesuar olarak sunulacak. Evvelki modelden farklı olarak renkli ekran ile gelen aygıtın farklı saat arayüzleri kişiselleştirme imkanı tanıyor. Alışılmış ki bildirim görüntüleme, alarm, aktivite takibi üzere standart özellikler de unutulmamalı. Bilhassa hayatına hareket katmak isteyen şahıslar için Mi Band 4’ün yetenekleri değer kazanacaktır.

Peki fiyatlar?

Her iki aygıtın da kendini öne çıkaran etkileyici özellikleri ve kullanım senaryoları mevcut. Fakat iş fiyat noktasına geldiğinde maalesef ülkemiz için durumlar pek iç açıcı değil. Mi 9T’nin başlangıç model 3799 TL fiyat ile geliyor. Sonuçta muhteşem orta sınıf olarak isimlendirilen bir aygıtın neredeyse 4000 TL üzere yüksek bir fiyata sunulması kullanıcıları da mutlu etmedi. Mi Band 4 için ise 299 TL’lik fiyat duyurusu yapıldı. Biraz daha makul üzere gözükse de Mi Band 4’ün de daha uygun fiyatla gelmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Raflardaki yerlerini aldıkları vakit, kullanıcılara sundukları özellikler fiyatlarının unutulmasını sağlayabilecek mi daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu