iPhone 4, şarjdayken alev aldı: Kamera anbean kaydetti

iPhone 4, bir ailenin mutfağında şarj olurken patladı, alev aldı ve yanma olayı görüntüye kaydedildi. Baht yapıtı yaralanan olmadı, yangın da söndürüldü.

Aile, Facebook gönderisinde olayın ayrıntılarını paylaştı. iPhone 4’ün yanma anı mutfakta her vakit kayıt yapmaya ayarlanmış bir Google Home eseriyle kaydedildi. Aile, yaşadıkları olayı şöyle anlattı: “Evde yangın çıkmadığı için çok şanslıyız. Çocuklarımız dün gece eski iPhone 4’ü Apple şarj aygıtıyla şarj ederken patladı ve alev aldı. O esnada biz uyuyorduk. Neyse ki tezgâhı yeni temizlemiştik; olağanda çok sayıda okul kitabı ve kâğıt olurdu. Tezgâhın her yerinde telefonun kesimleri ve yanık izleri var.”

Yüksek ısıya maruz kalma, delinme nedeniyle oluşan hasar ve üretici kusurları, bu türlü olaylara sebebiyet verebiliyor. Kelam konusu iPhone’a gelince, şarj kablosunun yeterli durumda olduğu görülse de ucuz şarj aygıtı kullanılma ihtimali var. Natürel ki iPhone’un yaşı da bir faktör. Daha eski iPhone’ların pil bakımı çok değerli. Gerektiğinde pil değişimi yapılmalı.

Başa dön tuşu