Realme 3 Pro tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Oppo’dan ayrılan ve uygun fiyatlı telefonlar sunmaya odaklanan Realme, Hindistan’da bugün düzenlediği aktiflik ile iki yeni telefon modelini tanıttı. Bunlardan biri de Realme 3 Pro. Uzun vakittir sızıntılarla gündemi meşgul eden Realme 3 Pro an itibariyle resmiyet kazanmış oldu.

Tasarım ve ekran

Son devrin renk geçişli tasarım anlayışı Realme 3 Pro’da da kendine yer bulmuş. Art tarafta renk geçişli kapağı, sol üst kısma pozisyonlandırılmış çift kamera paketini ve parmak izi sensörünü görüyoruz. Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla kapak çizgili bir dokuya sahip. Ön tarafa baktığımızda ise su damlası çentik tasarımlı Full HD+ (2340×1080) çözünürlüğünde 6.3 inç ekran bizleri karşılıyor. Yüzde 90.8 ekran çerçeve oranı ile gelen cihaz Gorilla Glass 5 cam ile çizme ve düşmelere karşı dayanıklılık sunuyor.

Performans ve batarya

Realme 3 Pro gücünü Snapdragon 710 yonga setinden alıyor. 10 nm üretim süreci sonucu ortaya çıkan Snapdragon 710’a Adreno 616 grafik ünitesi eşlik ediyor. Aktiflik sırasında Redmi Note 7 Pro üzere rakiplerini karşısına çıkan Realme 3 Pro’nun grafik performansı konusunda çok daha önde olduğu belirtildi. 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile sunulan bu yonga seti özel yazılımlarla desteklenecek. Bunlar HyperBoost 2.0 ismi altında sunulan SystemBoost, GameBoost 2.0 ve AppBoost yazılımları. Bilhassa GameBoost 2.0’a odaklanan firma bu teknolojiyi de TouchBoost ve FrameBoost olmak üzere ikiye ayırıyor.

TouchBoost isminden anlayabileceğiniz üzere oyunlardan ekrana dokunmanız sırasındaki gecikmelerin azaltılmasına yönelik optimizasyonlar içeriyor. Firmanın belirttiğine oyunlardaki dokunma geri dönüş sürelerini yüzde 16.2 kısaltmayı başarmışlar. Hatta PUBG üzere oyunlarda dürbünün açılmasının yüzde 21.6 daha süratli olduğunun da altını çiziyorlar. FrameBoost ise oyunlar sırasında kare suratı dengesizliklerinin önüne geçerek stabil bir tecrübe almanızı amaçlıyor. FrameBoost ile kare suratı stabilitesinin yüzde 38 arttığı söylendi.

Tüm bu paket 4045 mAh boyutunda bataryadan beslenecek. VOOC 3.0 (20W) süratli şarj takviyesinin de bulunduğu bu batarya paketi kullanıcılara uzun mühlet kullanım vadediyor. Tekrar firmanın belirttiğine nazaran VOOC 3.0 sayesinde Realme 3 Pro’yu 80 dakika içerisinde tam şarj edebileceksiniz. Şarj sırasında ısınmanın da daha az olduğu belirtiliyor. Son olarak VOOC 3.0 takviyeli şarj aletinin kutu içerisinde geleceğini söyleyelim.

Kamera ve öteki özellikler

Realme 3 Pro çift art kamera paketi ile geliyor. Bu paketin ana sensörü olan Sony IMX519, 16 MP çözünürlüğünde ve f/1.7 diyafram aralığına sahip. Derinlik algılama sürecinde kullanılacak yardımcı kamera 5 MP f/2.4 sensöre sahip. Yapay zeka ve özel gece modu yazılımları da bu kamera paketine eşlik ediyor. 4K görüntü kaydı yapabilen aygıtın en ilgi alımlı kısmı 960 FPS yavaş çekim takviyesi olması. Ön taraftaki su damlası çentik içerisinde yer alan öz çekim kamerası ise 25 MP f/2.0 sensör ile geliyor. Bu kamerayla yüz tanıma ile kilit açma üzere süreçleri de gerçekleştirebileceksiniz.

Android 9.0 üzerine heyeti Color OS 6.0 ile gelen Realme 3 Pro hoparlörlerinin oyunlara özel olarak hazırlandığı söyleniyor. IP sertifikası bulunmasa da toz ve su sıçramalarına dayanıklı. Ek olarak ısı dağıtımı konusunda özel olarak çalışıldığı söylenenler ortasında.

Fiyatlandırma ve renk seçenekleri 

Realme 3 Pro üç farklı renk seçeneği ile geliyor. Bunlar Nitro Mavi, Parlayan Mor ve Karbon Gri biçiminde. Aygıtın iki farklı varyantı mevcut. Bunlardan 4 GB RAM ve 64 GB depolamalı olan 200 dolar fiyat etiketi ile sunulacak. 6 GB RAM ve 128 GB depolamalı üst versiyon ise 240 dolar. Aygıtın satışlarını 29 Nisan tarihi itibariyle başlanması planlanıyor.

Başa dön tuşu