JBL Tune ve Vibe kablosuz kulaklıklar yenilendi! Yeni kablosuz hoparlörler de tanıtıldı

JBL bugün CES 2023‘te birkaç yeni kablosuz kulaklık seti de dahil olmak üzere yeni ses donanımlarını duyurdu. JBL Tune serisi üç yeni tasarım çeşidi ile genişletilirken etkin gürültü engelleme ile bu modeller desteklendi. Firma birebir vakitte JBL Vibe serisini de yenilerken yeni eko serisi Go 3 ve Clip 4 hoparlörlerini tanıttı.

2023 JBL Tune kulaklık serisi

En yeni JBL Tune serisi kulaklıklar, JBL Pure Bass ile desteklenmiş durumda ve üç farklı modelle birlikte gelmekte: JBL Tune Buds, JBL Tune Flex ve JBL Tune Beam. Tüm bu üç eserin tamamında Faal Gürültü Tedbire (ANC) özelliği bulunmakta.

Üç model de Bluetooth çok noktalı ilişkiyi destekliyor, böylelikle kullanıcılar Bluetooth aygıtları ortasında geçiş yapabiliyor ve lokal sesli asistanlarıyla bağlantıya geçebiliyor. JBL, Tune Buds ve Tune Beam‘in her birinin 12 saatlik çalma müddeti sunduğunu ve şarj kutusundan 36 saat daha kullanılabileceğini söylüyor. ANC açık ise kullanım müddeti 10 saate düşüyor. Tune Flex ise 8 saatlik bir kullanım müddeti sunuyor, kutu da buna 24 saatlik bir kullanım imkanı daha tanıyor. Yeniden ANC açıldığında 6 saate düşüyor kullanım mühleti Tune Buds ve Tune Beam IP54 sertifikasına sahipken Tune Flx ise IPX4 sertifikasına sahip.

JBL Tune Buds, JBL Tune Flex ve JBL Tune Beam 100 dolar fiyat etiketiyle birlikte satılacak. Eserlerin satışları ise Haziran 2023’ten itibaren siyah, beyaz ve mavi renkleriyle birlikte başlayacak.

2023 JBL Vibe kulaklık serisi serisi

Vibe serisi, JBL’nin ANC’siz giriş düzeyi kulaklık serisi olarak karşımıza çıkıyor ve öteki kardeşleri üzere üç modelle birlikte geliyor: Vibe Buds, Vibe Beam ve Vibe Flex. Her üçü de IP54 sertifikasına ve 8 saatlik kullanım mühletine sahip. Birebir vakitte şarj kutuları da 24 saatlik ek bir kullanım katkısı yapıyor.

Kulaklıklar, Şubat ayında siyah ve beyaz renk seçenekleriyle piyasaya çıkıyor. Vibe Buds ve Vibe Beam’in her biri 50 dolar fiyat etiketine sahip olurken, Vibe Flex ise 70 dolar talep edecek.

JBL Go 3 ve Clip 4 hoparlörler

JBL, Eco-Edition eser portföyünün genişletildiğini yeni JBL Go 3 ve Clip 4 hoparlörler ile duyurdu. JBL’nin en tanınan taşınabilir Bluetooth hoparlörlerine aktiflikte iki yeni model eklendi: JBL Go 3 Eco ve JBL Clip 4 Eco.

Çevre dostu materyaller kullanılarak tasarlanan bu yeni hoparlörler, mekanik yapıları için %90 PCR plastik gereç ve hoparlör ızgarasında ise %100 geri dönüştürülmüş kumaşlar kullanıyor. Tekrar eserlerin kutusunda biyolojik olarak parçalanabilen soya mürekkebi ile FSC sertifikalı kâğıttan yapılmış en etraf dostu ambalajlama kullanılıyor. Bu ortada tüm ambalajlar plastikten ve su geçirmez özellikte.

Cep boyutunda JBL Go 3 Eco, tek bir şarjla beş saatlik çalma süresi sunarak varlıklı bir ses ve güçlü bir bas sunuyor. IP67 su ve toz geçirmezlik derecesi sayesinde plajda yahut parkta kullanım için ülkü olduğunu söyleyebiliriz. Kompakt JBL Clip 4 Eco ise tek şarjla 10 saate kadar kullanım ömrü sunuyor fakat bu modelde çok daha güçlü bir bas performansı bulunuyor. JBL Go 3 Eco ve JBL Clip 4 Eco hoparlörler, 22 Nisan 2023 Dünya Günü‘nde sırasıyla 50 dolar ve 80 dolar fiyat ile satışa çıkacak.
Başa dön tuşu