League of Legends mobile geliyor

Masaüstü platformların en beğenilen çok oyunculu yapımlarından League of Legends rotayı mobile çevirdi. Yakın vakitte tanınan oyunun taşınabilir sürümünü görme bahtına sahip olabiliriz.

Sonunda ikna edildi

Oyunun geliştiricisi Riot Games uzun müddettir taşınabilir tarafta varlık göstermekten yana değildi ve masa üstü platformları kâfi buluyordu. Bununla birlikte çatı firma Çinli Tencent birebir fikirde değildi.

Tencent birinci periyotlarda fazla baskı yapmak istemediği için Honor of Kings isminde benzeri mekaniklere sahip taşınabilir oyununu Çin’de indirmeye sundu ve en fazla gelir elde eden oyunlardan birisi haline geldi. Küresel pazarda ise Arena of Valor ismiyle uzunluk göstermişti.

Fortnite ve PUBG gibi oyunların mobilde elde ettiği değerli muvaffakiyetler Tencent’in baskılarını arttırmış durumda. Bilhassa 1.4 milyar dolar gelir elde etmesine rağmen yıl bazında yüzde 21 düşüş yaşayan oyunun taşınabilir tarafta da gelir modeli oluşturmasını istiyor.

Firmaya yakın kaynaklar Riot Games içerisinde bir taşınabilir proje için geçen yıl sonlarında çalışmaların başladığını tabir ediyor. Böylelikle LoL hayranları yalnızca masa üstüne bağımlı olmaktan kurtulacak ve istediği vakit oyuna mobilden devam edebilecek. Bu geçiş elbette gelirlere de olumlu yansıyacaktır. Bununla birlikte oyunun en erken gelecek yıl görücüye çıkacağı varsayım ediliyor.

 

Başa dön tuşu