John Romero’dan sıra tabanlı strateji oyunu “Empire of Sin” geliyor

Wolfenstein, DOOM ve Quake oyunlarının yaratıcısı John Romero, karısı Brenda Romero ile kurdukları Romero Games isimli stüdyo tarafından geliştirilen “Empire of Sin” adlı oyunun duyurusunu yaptı.

1920’lerin Şikago’sunda geçen gangster temalı bir oyun olacak Empire of Sin, Romero’nun çok daha deneyimli olduğu FPS çeşidinden sıra tabanlı strateji tipine geçişini gösteren bir imal olacak. Nintendo’nun E3 konferansında tanıtılan oyun; Tomson makinalı tüfeklerin ve fötr şapkaların eksik olmadığı yağmurlu Şikago sokaklarında bir kara sinema havası estirecek. Oyunda muvaffakiyete ulaşmak için rüşvet ve şantaj dahil her türlü kanunsuzluğu yapabileceğimiz belirtiliyor.

 

Oyun, ABD’de 1920-1933 yılları ortasında alkollü içeceklerin üretimi ile satışının yasak olduğu periyotta geçecek ve 14 hata baronundan birini yönetmemize müsaade vererek bir organize cürüm örgütüne liderlik etmemizi sağlayacak. Romero’ya nazaran oyuna başlama koşulları rastlantısal bir formda oluşturulacağı için şartlara ayak uydurmak ismine farklı taktikler izlememiz gerekecek.

Oyunun çıkmadığı platform neredeyse yok 

Romero’nun Daikatana felaketinin akabinde farklı bir tıp oyunla karşımıza çıkması ise oyun severleri biraz endişelendirebilir. Lakin deneyimli yapımcının bu sefer daha hakikat kararlar vereceğini ve kaliteli bir üretimle karşımıza çıkacağını umuyoruz.

2020 yılı ilkbaharında Paradox Interactive tarafından piyasaya sürülecek oyun; Switch, PC, Mac, Xbox ve Playstation için yayınlanacak.

 

Başa dön tuşu