Gmail’in Android uygulaması da karanlık moda kavuşuyor

Son periyodun tanınan özelliği karanlık mod, taşınabilir işletim sistemleri ve uygulamalarının beğenilen konusu haline geldi. Bildiğiniz üzere Google da Android Q ile sistem çapında karanlık mod özelliği sağlamaya çalışıyor. Yani ayarlardan karanlık modu faal ettiğinizde tüm uygulamaların buna ahenk sağlanması isteniyor. Bu doğrultu da sırayla kendi uygulamalarına karanlık mod özelliği eklemeye başladı. Bunlardan en sonuncusu Gmail’in Android uygulaması olacak.

Şimdilik test aşamasında

Gmail’in karanlık modu şimdi erken kademelerinde. Android sürümünün 2019.06.09 versiyonunu yükleyen kullanıcılar, telefon ayarlarında gece modunu seçtiklerinde, Gmail’in ayarlar kısmının da buna ayak uydurduğunu fark ettiler. Maillerin görüntülendiği sayfada ise şimdilik rastgele bir değişiklik yok. Ayrıyeten ayarlar kısmındaki karanlık modun da kusurlarla dolu olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin kimi kısımlarda hem yazılar hem de art plan siyah olarak kalıyor.

Tabii ki final sürümünde Gmail uygulamasının tamamına yayınlan, sıkıntısız bir karanlık mod özelliği bizleri bekliyor olacak. Materyal tasarımla güncellenen Gmail uygulamasının epey beyaz arayüzü gözleri sahiden yoruyor. Siyah tema ile birlikte bu sorun ortadan kalkacaktır.

Gmail’in Android uygulaması için karanlık modun ne vakit yayınlanacağı ile ilgili rastgele bir bilgi şimdilik bulunmuyor. Lakin resmi sürümler içerisinde testler başladığına nazaran fazla beklememiz gerekmeyecek.

Başa dön tuşu