Katlanabilir telefonlar giderek daha popüler oluyor, satışlar artacak

Samsung, Oppo, Xiaomi ve Huawei üzere markalar katlanabilir telefon modelleriyle bu alandaki talebi karşılamaya devam ediyor. Bilhassa Samsung bu alanda önemli bir hisseye sahipken artan rekabet nedeniyle buradaki gücünün bir kısmını kaybedecek üzere görünüyor. Öte yandan 2023 yılının katlanabilir telefonlar için güzel geçmesi bekleniyor.

Katlanabilri telefon satışları yüzde 30 artacak

Display Supply Chain Consultants (DCSS) tarafından paylaşılan yeni bir rapor katlanabilir telefon sevkiyatların sevkiyatlarına odaklanıyor. Datalara nazaran katlanabilir telefon sevkiyatı 2023 yılında yüzde 30 artış gösterecek. Ayrıyeten 2022 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin bilgilere nazaran satışların 5,2 milyon adede ulaşacağı ve Samsung’un beklentileri karşılayacağı belirtiliyor.

Öte yandan Samsung’un yılın dördüncü çeyreğinde aylık bazda yüzde 50, yıllık bazda ise yüzde 36’lık bir düşüş yaşaması ve satışlarının 2,6 milyon adede gerilemesi bekleniyor. Bu düşüş ile Samsung’un dördüncü çeyrekte elde edeceği pazar hissesi yüzde 82’ye gerileyecek. Böylelikle Güney Koreli dev birinci kere yıldan yıla bu alanda gerilemiş olacak.

Samsung’un yaşadığı düşüşün 2023’ün birinci ve ikinci çeyreğinde de devam edeceği belirtilse de katlanabilir telefon pazarının 2023’te daha da güçleneceğinin altı çiziliyor. 2023 yılında yüzde 30 artışla toplamda 17 milyon adet katlanabilir telefon satılacağı iddia ediliyor.

Başa dön tuşu