Kindle Oasis renk tonu değiştirme özelliği ile yenilendi

E-kitap okuyucu dendiğinde akla birinci gelen eser kümesi hiç elbet Amazon’un Kindle aygıtları. Bu eser gamındaki en üst model olan Kindle Oasis bugün itibariyle yenilendi. E-kitap okuyucudaki en büyük değişim ekranın renk tonunu ayarlama özelliği.

Daha sıcak renklerle gözünüzü rahatlatın

Giriş düzeyi Kindle modeline de eklenmesiyle birlikte şu an satın alacağınız tüm Kindle modelleri arka plan ışığıyla birlikte geliyor. Lakin bu ışık beyaz renkte. Haliyle kimi kullanıcılar, son vakitlerde cep telefonlarımızda da görmeye başladığımız mavi ışık filtresi gibisi bir özelliği Kindle okuyucular için talep ediyordu. Amazon yeni Kindle Oasis’e eklediği renk tonu ayarlama özelliği ile bu isteğe yanıt vermiş oldu. Ekran ışığının rengini daha sıcak/sarımsı yapabiliyorsunuz. Ek olarak renk tonunun günün muhakkak zamanlarına nazaran değişmesine imkan tanınıyor.

Ekran evvelki modele benzeri biçimde 7 inç boyutunda ve 300 dpi çözünürlüğe sahip. Lakin kullanılan yeni e-ink teknolojisi sayesinde ekranın çok daha hızlı yenilendiğinin altı çiziliyor. IPX8 suya dayanıklılık ve sesli kitaplar için Bluetooth dayanağı de yerini koruyor.

Yeni Kindle Oasis’in 8 GB ve 32 GB depolamalı iki farklı versiyonu mevcut. Fiyatı ise evvelki modelle birebir. 8 GB başlangıç modeli 250 dolar fiyat etiketiyle sunuluyor. Amazon Türkiye açılmış olsa da Kindle modellerini görme bahtı şimdi yakalamadık.

Başa dön tuşu