Samsung Galaxy A90 modeli, Galaxy R serisi altında sunulabilir

Samsung Galaxy A serisi uzun vakittir raflarda bulunan ve orta sınıf için tahliller içeren bir eser gamı. Lakin içinde bulunduğumuz sene itibariyle çift numaralı isimlendirmeye geçen A serisine verilen ehemmiyet çok daha arttı. Birçok modelin arka arda tanıtıldığı gördük. Bunlar ortasındaki en üst aygıt ise Galaxy A80 modeli. Başlarda ismi Galaxy A90 olarak gözüken Galaxy A80, hem kızaklı hem de dönebilen kamerasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Görünen o ki SM-A90X isimli yeni bir model hala yolda. Bu sefer Galaxy A90 isimlendirmesi yerine Galaxy R serisi altında sunulabilir.

5G dayanağı orta sınıfa geliyor

SM-A90X hakkındaki birinci duyumlar 5G bağlantı dayanağı noktasında. Varsayımlara nazaran Samsung, 5G takviyesini bu model ile orta sınıfa taşımak istiyor. Bu haberin tartışması yapılırken başarılı sızıntılarıyla bilinen OnLeaks aygıtın ismi hakkındaki bildiklerini açıkladı. SM-A90X modelinin Galaxy R serisi altında tanıtılacağını da o bildirdi. Ek olarak Galaxy R serisi altında bir modelin daha hazır olduğu söyleniyor. Her iki aygıt da büyük ekran ve üçlü kamera paketi ile gelecek. İçlerinden en az birinin 5G dayanağı ve özel bir kamera özelliğine sahip olacağı söyleniyor.

Galaxy R ismi kimilerinize tanıdık gelebilir. 2011 yılında ismi Galaxy R olan bir Samsung modelini görmüştük. Genel olarak yine isimlendirilmiş Galaxy S2 üzere gözükse de Nvidia Tegra 2 işlemci ile farklılaşıyordu. Daha sonrasında donanım sorunları sebebiyle R serisinin o modelle sonlandırılmasına şahit olduk. Görünen o ki firma, Galaxy R ismini yeniden kullanmaya hazırlanıyor. Geçmişe dönüp bakmak isterseniz 2011 Galaxy R’ın DonanımHaber incelemesini bu ilişki üzerinden izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu