Lenovo Z6, 4 Temmuz tarihinde tanıtılacak

Lenovo’nun Z6 isimli yeni bir model geliştirdiği uzun vakittir biliyor. Hatta firma tarafından aygıtın teknik özellikleri hakkında birçok resmi paylaşım yapıldı. Tanıtım tarihi uzun müddettir belirsizliğini koruyan Z6’nın 4 Temmuz tarihinde resmiyet kazanacağı açıklandı.

Süper orta sınıfa katılıyor

Şu an için Lenovo Z6 Pro isimli amiral gemisi ve Lenovo Z6 Youth Edition modelleri raflardaki yerini almış durumdalar. Bu iki model ortasına yerleşecek Lenovo Z6, muhteşem orta sınıfa odaklanıyor diyebiliriz. Bunun temel sebebi orta sınıfın tezli yonga setlerinden Snapdragon 730 ile gelmesi. HDR10 takviyeli 6.39 inç OLED ekran ile yüzde 93.1 ekran gövde oranı sunulacak. 24 MP Sony IMX576 ana kameraya ek olarak 8 MP telefoto ve 5 MP derinlik algılama sensörleri aygıta eşlik edecek.

4000 mAh boyutundaki bataryada bir öteki kıymetli nokta. Aygıtın toplam yükü 159 gram. Batarya boyutu göz önüne alındığında epeyce hafif olduğunun altını çizmeliyiz. 15W süratli şarj takviyesi, ekrandan parmak izi okuma üzere farklı özellikler de mevcut.

Lenovo Z6 Pro ve Lenovo Z6 Youth Edition modelleri fiyatlarıyla dikkat çekmeyi başardılar. Büyük ihtimalle Lenovo Z6 modeli de birebir çizgiyi devam ettirecektir. Neyse ki sırf üç gün sonar fiyatlandırma dahil tüm ayrıntıları öğrenme bahtı yakalayacağız.

Başa dön tuşu