Robot süpürgeler el ele veriyor

Uzun yıllar evvel konutlarımızdaki toz ve kirleri temizlemek için tasarlanan robotik süpürgeler bugün hayli gelişmiş durumda. Kameralar, hassas sensörler, vakum, HEPA filtreleri, otomatik torba boşaltma üzere pek çok yenilikten sonra artık de irtibat periyodu başlıyor.

İletişim kurabiliyor

iRobot firmasının en güçlü paklık robotu Roomba s9+ ve Bravaa jet m6 paspas robotu birlikte çalışarak mesken yahut ofisleri hem süpürüyor hem de siliyor. Firmanın yeni irtibat teknolojisinde Roomba işini bitirip ana ünitesine döner dönmez Bravaa da paspasa başlıyor.

Roomba s9+ modeli 5 kanatlı fırçası, güçlü emiş modülü ve 3D sensörü ile başarılı bir formda taban köşe paklığı yapabiliyor. Bravaa jet m6 ise firmanın en büyük paspas robotu ve 300 metrekarelik bir alanı silebiliyor. Her iki robot kendi haritalama sistemine sahip. Yakın gelecekte iki aygıt harita datalarını birbiri ile paylaşabilecek.

Roomba s9+ modeli 1299$ fiyat etiketine sahip. Bravaa jet m6 ise 499$ düzeyinde. Yani meskeninizde tam bir paklık için 1800$ civarında bir bedel ödemeniz gerek. Bununla birlikte Roomba i7+ modeli de eş çalışmaya uyumlu ve baz istasyonu dahil 949$ satış fiyatına sahip.

 

Başa dön tuşu