Meizu 16T’nin canlı görüntüsü sızdı

Çinli akıllı telefon üreticisi, 23 Nisan’da yeni amiral gemisi modeli Meizu 16s‘i tanıtmaya hazırlanıyor. Ülkemizde de satışa sunulması epey mümkün olan Meizu 16S‘in iki kardeşle birlikte gelmesi bekleniyordu. Bunlar Meizu 16s Plus ve oyuncu telefonu Meizu 16T‘ydi. Meizu 16s Plus‘ın gelişi büsbütün iptal edilmişti, 16T‘nin ise akıbeti meçhuldü. Lakin görünüşe bakılırsa aygıtın varlığından rahatça kelam edebiliriz, çünkü bugün Meizu 16T‘nin canlı imgesini ortaya koyan görseller ortaya çıktı.
 
Görsellerden yola çıkarak aygıtın dizaynından kelam edecek olursak, Meizu 16s çift art kamera heyetimi ile gelmesine rağmen Meizu 16T üçlü kamera suramı ile karşımıza çıkacak. Telefonun art kısmında parmak izi sensörü yer almıyor, bu da aygıtın ekrana gömülü bir parmak izi sensörü ile geleceği manasına geliyor.
Cihazın camla kaplı olduğunu varsayım ettiğimiz kasasında, sıradan akıllı telefonlarda görmeye alışkın olmadığımız usulde iki vida yer alıyor. Bu vidaların fonksiyonları konusunda şu an için rastgele bir fikrimiz yok.
Meizu 16T de tıpkı Meizu 16s gibi ince çerçevelere sahip ve tıpkı vakitte rastgele bir çentiğe sahip değil.
 
Meizu 16T, oyuncu telefonu olduğunu vurgulayan rastgele bir donanımsal özelliğe sahip değil. Tasarımı da başka oyuncu telefonları ile kıyaslandığında epeyce sade ve sıradan. Çok büyük ihtimalle aygıt, güçlü bir yazılım ve taşınabilir oyunculara özel üretilmiş çeşitli aksesuarlar ile oyun tarafında kendini kanıtlayacak.

Meizu 16T‘nin Snapdragon 855 yonga setinden güç alması, AMOLED bir ekrana sahip olması ve Android 9 Pie işletim sistemi ile kutusundan çıkması bekleniyor.

Başa dön tuşu