Meizu 16Xs görüldü

Meizu’nun amiral gemisi modeli Meizu 16S geçtiğimiz ay tanıtıldı. Artık ise orta sınıfta bir model hazırlığı olduğu görülüyor. Meizu 16Xs ismindeki aygıt geçtiğimiz yılın 16X modelinin devamı olacak.

Üç art kamera

Fotoğraflardan görebileceğiniz üzere Meizu 16Xs üçlü art kamera paketi ile geliyor. Firmadan birinci defa üç art kamerayla gelen bir model görüyoruz. Amiral gemisi Meizu 16S bile iki art kamerayla geliyordu. Bunun haricinde art tarafta rastgele bir şey bulunmuyor. Yani ekran üzerinden parmak izi okuma özelliğinin de korunduğunu söyleyebiliriz. Ön tarafa dikkatli bakıldığında fark edilen kamera sayesinde, aygıtın klasik Meizu dizaynıyla geleceğini söyleyebiliriz. Lakin zirve model Meizu 16S’e nazaran çerçeveler biraz daha kalın olacaktır.

Meizu 16Xs’in orta sınıfın savlı yonga setlerinden olan Snapdragon 712 ile gelmesi bekleniyor. Bu yonga setine 6 GB RAM ve 128 GB depolama eşlik edecek. Meizu 16X’e misal halde Full HD+ çözünürlüklü AMOLED ekran kullanması mümkün.

TENAA’da M926Q model numarasıyla gözüken Meizu 16Xs için elimizdeki bilgiler şimdilik kısıtlı. Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı teknik özellikler ortaya çıkacaktır. Son olarak aygıtın iddiası fiyat etiketi 300 dolar civarında.

Başa dön tuşu