Microsoft Edge 109 yayınlandı: İşte yenilikler

Yazılım devi Microsoft, Edge tarayıcısını 109 sürümüne güncelledi. Hali hazırda tüm kullanıcılar tarafından indirilebilen güncelleme beraberinde yeni özellikler, yanılgı düzeltmeleri ve güvenlik yamalarını getiriyor.

Yeni sürüm tarayıcının kendisi tarafından indirilip yüklendiği için ekstra birşey yapmanıza gerek yok. Yalnızca yine başlatmanız kâfi. Güncelleme tarayıcıyı bilgisayar korsanlığına karşı savunmasız hale getiren CVE-2023-21775 ve CVE-2023-21796 güvenlik yamalarını içeriyor.

Kelime ve cümle kestirimi yapabiliyor

Microsoft Edge 109’un kararlı sürümü kullanıcıların daha hızlı ve daha az yanlışla yazmasına yardımcı olacak kullanışlı bir özelliğe sahip oldu. Tarayıcı artık web sayfalarındaki metin alanları için kelime ve cümle önerileri sunabiliyor.

Metin varsayım özelliğinin şimdilik ABD, Hindistan ve Avustralya’da sırf İngilizce olarak kullanılabildiğini belirtelim. Dil desteği gelecek sürümlerle birlikte daha da genişletilecek. Edge 109 ayrıyeten TLS sunucu sertifikası doğrulamasıyla alakalı birtakım değişiklikler de içeriyor.

Başa dön tuşu