Microsoft Edge tarayıcısında iki sekme yan yana açılabilecek: İşte yeni özellik

Microsoft Edge’in beta sürümüne son derece kullanışlı bir özellik eklendi. Bölünmüş pencere (bölünmüş ekran) olarak isimlendirilen fonksiyon sekmeler ortasında geçiş yapmak zorunda kalmadan iki web sitesinin yan yana görüntülenmesine imkan tanıyor.

Yeni özellik etkinleştirildikten sonra tarayıcının üst menüsünde, adres çubuğunun çabucak yanında bölünmüş ekran tuşu görünüyor. Bu tuşa basıldığında mevcut sekme sola yanlışsız kayıyor ve sağdaki yeni pencerede arka plan sekmelerinden birini seçiyorsunuz.

Kararlı sürüme gelmesi bekleniyor

Microsoft’un tarayıcısına dahil edilen bölünmüş pencere özelliği tıpkı anda birkaç sekmeyle çalışması gereken kullanıcılar için mutlaka kullanışlı olacaktır. Şimdiye kadar bunun için iki farklı tarayıcı penceresi açıp yan yana getirmek gerekiyordu.

Edge’in beta sürümündeki yeni özellik bu süreci daha kolay hale getiriyor. Mevcut halinde adres çubuğu da dahil olmak üzere web tarayıcısının tüm üst menüsünün her iki sekme için de ortak kaldığını belirtelim. Bölünmüş pencerenin yakında tarayıcının kararlı sürümünde kullanıma sunulması bekleniyor.
Başa dön tuşu