Microsoft, klavyelerde Office tuşu olmasını istiyor

Yazılım devi son günlerde, PC klavyelerinde yer alacak bir Office tuşunun, ne kadar faydalı olacağı konusunda şirket çalışanlarına bir anket düzenlemeye başladı. Yapılan açıklamalara da bakılırsa, Microsoft‘a nazaran uzun vadede Office düğmesinin bilgisayar klavyelerine eklenmesi kural.

Son düzenlemeler yapılıyor

Gelen haberlere nazaran Microsoft, klavyelerde yer alan Windows tuşundan sonra Office tuşu için de teşebbüslere başlamış durumda. Yapılan ankette Office tuşu ile bir arada basılacak olan O, T, W, X, P, D, N, Y ve L üzere harflere çeşitli kısayollar eklenmesinin planlandığı anlaşılıyor. Buna ek olarak Office tuşu + S kombinasyonunu kullanarak da, evrak paylaşımı yapılabilmesi gündemde.

Şirket birinci olarak çalışanlarından aldığı geri bildirimlere bakarak, mevzuyla ilgili düzenlemelerini son haline getirecek. Olağan ki klavyelere eklenecek yeni bir düğme için Microsoft‘un gayreti yahut isteği kâfi değil. Birçok donanım üreticisinin de ortak bir paydada buluşup, bu tuşla ilgili olumlu yahut olumsuz bir karar almaları gerekiyor. Bakalım Microsoft’un bu yeni projesine hangi şirketlerden dayanak gelecek, önümüzdeki periyotta daima bir arada göreceğiz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu