Microsoft, PC ve mobil cihazlar için Forza Street oyununu duyurdu

Konsol imalcileri çoklukla kendi platformlarına özel oyunlar geliştirirler. Bu da konsollar ortasında karar vermeye çalışan oyuncular için platformu seçmeye teşvik etmek için yapılıyor. Örneğin Sony‘nin  God of War, Nintendo‘nun  The Legend of Zelda ve Microsoft‘un Forza oyunları üzere.

Windows 10’da indirilebiliyor

Ancak tam da bu noktada Microsoft radikal bir karar aldı ve yalnızca Xbox platformunda yayınladığı Forza isimli yarış oyununu Windows 10 ve taşınabilir platformlara da getirdiğini duyurdu. Ücretsiz oynanabilen bu yarış oyunu şimdilik Windows 10 işletim sisteminde indirilebiliyor ve önümüzdeki günlerde de Android ve iOS platformunda indirmeye sunulacak.

Microsoft’un Forza Street oyunu ile ilgili açıklamalarında ise: “Forza Street oyununda, yeni Forza hayranları ve tecrübeli pilotlar esanevi arabalarını oluşturabiliyorlar. Oyuncular süratli modda bir dakikalık oyunlar oynayabildiği üzere, öykü modunda da yarışabilecekler.” ibareleri yer alıyor. Oyunun Android ve iOS versiyonlarının ne vakit yayınlanacağına dair net bir tarih henüz verilmedi.

Başa dön tuşu