Mobil ve bilgisayar için en iyi korku oyunları

Gecelerinizi korku oyunları ile süslemeye ne dersiniz? Bana aksiyon ve tansiyon sinemaları yetmiyor diyorsanız gerçek yerdesiniz. Çünkü kendi başınıza yahut arkadaşlarınızla dehşetin beden bulmuş hâline dönüşeceksiniz.

Oyun dünyasının korkunç oyunlar için her vakit bir parantez açma zaruriliği var. Kimi üretimler günümüzde en çok ilgi gören oyunlara ilham kaynağı olmayı başardı ve hatta kimi vakit yepisyeni bir dalın öncüsü oldu.

İlgili listede en âlâ online kaygı oyunları yer alıyor. Hakkında bir liste hazırladığımız bu oyun çeşidi milyonlarca kişinin birebir oyunu daha uygun grafiklerle tekrar oynamasını istemesini sağlayacak kadar itibarlı olan projelere mesken sahipliği yapıyor.

En güzel online endişe oyunları listesi 💀

Dünyanın en fecî oyunu hangisi” diye sorulsa ne karşılık verirdiniz? Aklınıza birinci gelen oyun Resident Evil mı? Kelam konusu oyun tahminen de tartışmasız bir halde dünyanın en güzel dehşet oyunu yahut oyunlarından bir tanesi. Fiyatlı ve fiyatsız tansiyon oyunları sakin geçen bir güne ilaç üzere gelecek. İşte mobil ve PC için en âlâ online dehşet oyunları listesi 🔽

 • Dead By Daylight (PC)
 • Dying Light (PC)
 • Hunt: Showdown (PC)
 • Left 4 Dead 2 (PC)
 • Resident Evil 5 (PC)
 • Resident Evil: Revelations 2 (PC)
 • The Forest (PC)
 • Backrooms Descent: Horror Game (Mobil)
 • Cube Escape: Seasons (Mobil)
 • Insomnia (Mobil)
 • ‍Into the Dead 2 (Mobil)
 • Last Summer (Mobil)
 • ‍Sinister Edge (Mobil)
 • Stranger Things: Puzzle Tales (Mobil)

Dead By Daylight 💀

Eğer 13. Cuma isimli sineması izlediyseniz bu oyuna alışmanız çok uzun sürmeyecek. Hayatta kalan bireylerden bir tanesi olup hapsedildiğiniz bölgeden kaçmaya çalışacaksınız. Bu elbette yazıldığı kadar kolay olmayan bir aksiyon.

Elbette sizin kaçmanızı engellemek isteyip kendi hayatını kurtarmayı arzulayan ve gözü kara olan başka oyuncuları hesaba katmadan hareket etmeyeceksiniz değil mi?

Bir yandan düşmanlarınızı katletmek zorundasınız. Öbür yandan ise durmadan hareket etmek… Dead by Daylight’ta başarılı olmanın sırlarından biri ne cinayet işlemek için çok oyalanmak ne de daima bir halde kaçmaya çalışmak.

Çok oyunculu dehşet oyunları için hazırlanan listelerde kendisine yer bulan Dead by Daylight 14 Haziran 2016 tarihinde piyasaya sürüldü ve birçok inceleme müellifinden olumlu yorumlar almayı başardı.

Dying Light 🧟

Online endişe oyunları ile vakit geçirmeyi tercih eden PC kullanıcılarının yakından tanıdığı ve 8 yıl evvel oyun dünyasındaki yerini alan Dying Light, et peşindeki zombilerin Dünya’yı istila etmesini ele alıyor.

Kıyamet sonrası bir periyotta FPS (birinci şahıs nişancı) tecrübesi eşliğinde hayatta kalmayı deneyeceksniz. “Bir bu eksikti!” diyeceğiniz bir bela canınızı çok sıkacak: Virüs salgını.

İnsanları akılsız bir zombiye dönüştüren bu virüs yetmezmiş üzere bir de vakit geçtikçe inanılmaz bir biçimde agresifleşmeye başlayan zombilerle yakın dövüş kabiliyetlerinizi kullanarak başa çıkmakla yükümlüsünüz. Arkadaşlarınızdan yardım talep edebilirsiniz.

Hunt: Showdown 🏹

Birinci şahıs nişancı ve korku oyunları ile ortası âlâ olan Crytek’in imzasını taşıyan bu yapımda karakterinize şöhret, ganimet ve altın kazandıran aktivitelerin peşinden gideceksiniz. Mükafatları avlamak ve önünüze çıkan canavarları acımasız bir biçimde yok etmek sizin ana vazifeniz.

Darksiders ile tanışıklığı olan bireylerin pek de zorluk çekmeyeceği Hunt: Showdown’da arkadaşlarınız olmadan gezmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü Darksiders‘a aşina değilseniz bu oyuna alışmanız oldukça bir vaktinizi alacak.

Left 4 Dead 2 🔮

“Ağlayan ve tek atan cadı” tabiriyle birinci kere bu oyunda tanışan milyonlarca oyunsever var. Left 4 Dead o denli bir şöhrete sahip oldu ki kullanıcılar Left 4 Dead 2’nin piyasaya sürülmesini görmek için yalnızca 1 yıl bekledi.

2009 yılında PC platformuyla tanışan bu korku oyunu hâlâ daha büyük bir oyuncu kitlesine sahip. Left 4 Dead 2 için hazırlanan oyun modları da bir epey ilgi çekiyor.

Resident Evil 5 😈

Biohazard 5 ismiyle da bilinen Resident Evil 5, Resident Evil serisinin yedinci oyunu. 5 Mart 2009’da oyunseverlerin beğenisine sunulan bu proje Capcom tarafından geliştirildi ve yayımlandı. RE 5 muhtemelen dünyanın en düzgün online endişe oyunları için hazırlanan içeriklerdeki yerini hiçbir vakit kaybetmeyecek.

Lost in Nightmares ve Desperate Escape isimli iki indirilebilir içeriğe (DLC) mesken sahipliği yapan Resident Evil 5 için bir de Mercenaries United adlı bir mod geliştirildi. Bu modlar arkadaşlarınızı meskeninize çağırıp onlarla korkunç oyunlar oynamak için birebir.

Resident Evil: Revelations 2 🖤

Resident Evil 5 ve Resident Evil 6’da yaşanan olayları bahis alan bu imal tabiri caizse kalp krizi geçirtecek kadar korkunç bir oyun

Resident Evil: Revelations 2’de Claire Redfield ile bir kere daha karşılacaksınız. Bu müsabaka çok uzun sürmeyecek zira bir küme insan karşılama merasiminin düzenlendiği binaya saldıracak.

Bu atak yüzünden şuurunu kaybeden Redfield, uyandığında terk edilmiş bir tesiste olduğunu anlar ve buradan kurtulmak için cephane toplamak, öldürmesi çok sıkıntı olan düşmanları öldürmeye çalışmak ve bir yapboz kadar karmaşık olan olaylar silsilesini çözmek için yola koyulur.

The Forest 🌳

Uçak kazası geçiren bir baba ve bu babanın oğlu ile tanışacaksınız. Bir adada mahsursunuz ve çok yakında yamyam yaratıkların akşam yemeği olabilirsiniz. Bunu önlemek için çetin bir savaşa katlanmak mecburiyetindesiniz.

Yamyam yaratıklar evvel sizi tanımaya çalışacak ve neler yaptığınızı izleyecek. Sizi uzaktan izleyen yamyamlar bir mühlet sonra size saldırmaya karar verecek ve hatta korkak olup olmadığınızı anlamak için sizi test edecek.

Yamyamlar sizin hakkınızda daha fazla bilgi topladıkça sizi öldürmek için çabuk etmeye bile razı olacak. Gerçek hayatta kamp kurmuş ve ormanda yaşamış biriyseniz en âlâ kaygı oyunları listelerinde yer almayı başaran The Forest’ı kesinlikle deneyin.

Backrooms Descent: Horror Game 🚪

En yeterli online endişe oyunları PC kullanıcılarının yanı sıra mobil platformlarda (telefon, tablet ve benzeri) vakit geçirenlerin de dikkatini çekiyor.

Sonu olmayan labirentlerde cehennemi yaşamaya ve her saniye ümitsizliğin bataklığında kıvranmaya ne dersiniz? En ufak bir nesnenin bile pahası var. Kaynaklar çok kısıtlı. Her şey ayrıntılarda gizli.

Hapsedildiğiniz yerden kaçmak zorundasınız zira aileniz sizi bekliyor. Ya ömrünüzü uçsuz bucaksız odalarda yaşayarak tamamlayacaksınız ya da canavarları ve ölümcül tuzakları göze alarak kurtulmayı deneyeceksiniz. Ortası yok.

Android sürümü || iOS sürümü

Cube Escape: Seasons 🧊

1964 yılının bahar sezonundasınız. Kendinizi bir meyve bahçesine bakan sakin ve ılıman bir odada bulacaksınız. Küp halindeki odalardan çıkmaya çalışacaksınız.

Kaldığınız yerde size bir büyükbabanın kullandığı saat, mutfak ve şömine eşlik ediyor. Harvey isimli bir papağan da size bakıyor.

Çevrenizdeki eşyaların ne işe yaradığını öğrenmeye çalışacaksınız fakat bunu yaparken bir şeylerin karşıt gittiğini çabucak anlayacaksınız.

Android sürümü || iOS sürümü

Insomnia 🚫

En düzgün tansiyon oyunları insanların uykusuz kalmasına neden oluyor. Bu oyun da isminden anlaşıldığı üzere sizi uyutmayabilir. Insomnia’da elinizde bir el feneri var lakin bu el fenerinin ışık ve pil düzeyi istenilen seviyede değil.

Karanlıkta kalma riskinin korkusunu ensenizde hissederken minik ve şirin (!) canavarlarla karşılaşacaksınız. Karakteriniz uykusuzluktan ötürü acı çeken bir çocuk. Bu çocuk beş gün boyunca bir halde sabaha kadar hayatta kalmalı.

Android sürümü || iOS sürümü

Into the Dead 2 ⚰️

70 milyondan fazla kere indirilme başarısına ulaşan Into the Dead’in devamı niteliğinde olan bu imal ailenizi kurtarmak için zombilerin ortasına dalmanızı istiyor. Hayatta kalma oyunları da endişenin bir kesimi.

Hayatta kalmak için en güçlü silahları kullanmalı, önünüze geleni biçmeli, katletmeli yahut sakat bırakmalısınız. Kimsenin inançta olmadığı bir dünyada yaşamak için neler yapabileceksiniz?

Android sürümü || iOS sürümü

Last Summer ☀️

Bu taşınabilir oyunda sırf yürüyecek ve sesler duyacaksınız. Burada dövüşmek yahut vefatına depar atmak yok. Last Summer’da babasına kavuşmak isteyen bir kızı yöneteceksiniz. Konuşmak yok. Tek gayeniz kızın meskenine gitmesini sağlamak. Kısa ve farklı bir korku oyunu tecrübesi sizi bekliyor.

Android sürümü || iOS sürümü

Sinister Edge 👺

3 boyutlu taşınabilir korku oyunları ilginizi çekiyorsa bu oyuna bir talih verebilirsiniz. Resident Evil’ı andıran Sinister Edge tam 6 yıl evvel piyasaya sürüldü.

Birinci şahıs bir kameraya sahip olan Sinister Edge’de ürkütücü bir malikânede belalardan kurtulmaya çalışacaksınız. Karşılaşacağınız durumlar bir yapboz kadar karmaşık ve can sıkıcı. 

2 milyondan fazla kere indirilen bu imal Google’ın editörleri tarafından 2 sefer (2017 ve 2018) ödüllendirildi.

Android sürümü || iOS sürümü

Stranger Things: Puzzle Tales 🧩

Bir yapboz ne kadar korkutucu olabilir ki? Bu soruyu bu oyunu yayımlayan Netflix’e sorabilirsiniz. Demogorgon ile savaşmak, gizemli maceralara atılmak, karakterlerinizi güçlendirmek ve üç boyutlu bir rol yapma oyununda endişelerle yaşamaya alışmak sizin misyonunuz.

Doğaüstü yeteneklerinizi stratejik kararlar alarak kullanın ve durdurulamaz bir takım oluşturarak düşmanlarınıza karşı savaşın: Puzzle ve dehşet bir arada!

Android sürümü || iOS sürümü

En uygun online dehşet oyunları hakkında çeşitli bilgilere mesken sahipliği yapan bu içeriğimizin sonuna geldik. Bir korku oyunu oynamak isteyen şahıslar için çeşitli seçenekler sunduk.

Bu yazıda iOS ve Android üzere tanınan olan taşınabilir platformlar için yayımlanan ücretsiz endişe oyunları da var. Fiyatlı tansiyon oyunları ile ücretsiz fecî oyunlar listemizde kendisine yer bulurken ortaya alternatif oyun eklentileri (FPS, puzzle, RPG) için de bir araştırma koyduk.

Başa dön tuşu