MWC 2020’den sonra CP+ 2020 de iptal edildi

Bu yılın başında Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Çin ve başka ülkelerin aldığı tüm önlemlere karşın şimdiden 25’in üzerinde ülkeye yayılan virüs, 1200’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Hayatını kaybedenlerin birçoklarının virüsün ortaya çıktığı Wuhan kentinde gerçekleşmiş olmasına rağmen, tüm dünya teyakkuza geçmiş durumda. Hali hazırda Çin Wuhan başta olmak üzere pek çok bölgesine giriş ve çıkışları kapattı. Hasebiyle virüs salgını yavaş yavaş denetim altına alınıyor.

MWC 2020’den sonra CP+ 2020 de iptal edildi

Fakat bu bile dünya çapındaki, global tertiplerin iptal edilmesine pürüz olamadı. Geçtiğimiz gün teknoloji dünyasının merakla beklediği Mobil Dünya Kongresi 2020’nin iptal edildiği haberi gelmişti. Global ölçekteki pek çok markanın aktifliğe katılmayacağını açıklaması sonrası GSMA’de tertibi iptal kararı almıştı.

Şimdi de benzeri bir karar CP+ 2020 için verildi. Dünyanın en büyük fotoğrafçılık fuarı olarak gösterilen CP+ Japonya’da düzenleniyordu.

Japonya’nın Çin’e olan yakınlığını ve virüsün bu ülkede de görüldüğünü hesaba katarsak, iptal kararının çok da şaşırtan olmadığını söyleyebiliriz.

Görünen o ki 2020 içerisinde düzenlenecek olan pek çok büyük aktiflikte de iptal kararı çıkacak. Teknoloji kesimi açısından bu yılın pek de uygun geçmediğini söylemek mümkün.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu