OLED Ekranlı Oyun Kolu ASUS ROG Raikiri Pro Tanıtıldı

ASUS, OLED ekrana sahip oyun kumandası ROG Raikiri Pro’yu duyurdu. Xbox ve PC uyumlu kumanda, hoş bir estetiğe sahip. Kumandanın fiyatı ve çıkış tarihi ise şu an için bilinmiyor.

Oyuncu ekipmanları kategorisinde iyi işler çıkaran ASUS, CES 2022’de yepyeni bir ürünle karşımıza çıktı. Şirket, Xbox uyumlu olan ve PC’ler için de bağlantı desteği sunan yeni bir kumanda duyurdu. “ROG Raikiri Pro” isimli bu kumanda, tuşlarının üzerinde özel animasyonlara sahip. Ancak bu kumandayı benzersiz hale getiren bir özelliği var.

ASUS ROG Raikiri Pro, 1.3 inç büyüklüğünde OLED ekrana sahip olan bir kumanda olarak tanıtıldı. 128 x 40 piksel çözünürlük sunan bu ekran, hareketli duvar kağıtları gösterebilmesine ek olarak, pil ve mikrofon durumunu, kullanılan profil ve hatta kumandanın hangi cihazla eşleştirildiğini gösterebiliyor. 

Karşınızda ASUS ROG Raikiri Pro!

ASUS ROG Raikiri Pro

ROG Raikiri Pro’da 3,5 mm’lik kulaklıkları takabileceğiniz bir bölüm var. LED aydınlatma ile desteklenen kumanda, sahip olduğu sessize alma butonu ile acil durumlar için hızlı reaksiyon alınmasına imkan tanıyor. Kumandayı özelleştirmek isteyen oyuncuların ise Armory Crate PC isimli uygulamayı kullanmaları gerekiyor.

Dell, PlayStation 5 Kolunu ‘Külüstür’ Gibi Gösterecek Konsept Oyun Kumandasını Tanıttı

ASUS’un OLED ekranlı Xbox kumandasının dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de üçlü bağlantı desteği sunuyor olması. Öyle ki kullanıcılar; Bluetooth, USB Type-C veya RF bağlantı kurarak, oyun oynama imkanı yakalamış olacaklar. Bu durum, lisanslı bir Xbox kumandasında ilk kez gerçekleşiyor

ASUS ROG Raikiri Pro için fiyat ve çıkış tarihi açıklaması ne yazık ki yapılmadı…

Başa dön tuşu