OnePlus Buds Pro 2 Android 13’ün uzamsal ses teknolojisini destekleyecek

Uzamsal ses teknolojilerinin yaygınlaşması ile Google, Android 13 işletim sistemine yerel uzamsal ses teknolojisi dayanağı ekledi. Firma, işletim sistemi için mahallî dayanak eklese de şu an rastgele bir aygıt, Android 13’ün uzamsal ses teknolojisini desteklemiyor. Google, Pixel Buds Pro’nun yazılım güncellemesi ile bu özelliğe kavuşacağını açıklasa da güncelleme şimdi yayınlanmadı. Lakin OnePlus, Buds Pro 2’nin bu teknolojiyi destekleyeceğini duyurdu.

OnePlus Buds Pro 2, 7 Şubat’ta tanıtılacak

OnePlus Buds Pro 2, Çin’de tanıtılsa da aygıt global olarak şimdi tanıtılmadı. OnePlus 11 serisi ile beraber 7 Şubat’ta global olarak tanıtılacak aygıt Google’ın uzamsal ses teknolojisini destekleyecek. Yaptığı basın açıklamasında şirket, OnePlus Buds Pro 2’nin Google’ın Android 13 için geliştirdiği özel mekansal ses özelliğini benimseyen birinci kablosuz kulaklıkları ortasında olacağını söyledi. Şirket, bu özelliği kullanıcılara getirmek ve uzamsal sesi optimize etmek için Google ile birlikte çalıştığını da belirtti. 

OnePlus Buds Pro 2; ivmeölçer ve jiroskop sensörlerinin yanı sıra özel baş takibi algoritmaları kullanarak uzamsal sesi destekleyecek. Ayrıyeten aygıt, Android’in Fast Pair özelliğine de takviye sunacak böylelikle desteklenen aygıtlar ile kolay kolay eşleştirilebilecek. 48db’e kadar etkin gürültü engelleme özelliği sunacak ve tek şarjda 39 saat kullanım sunacak olan Buds Pro 2, önümüzdeki haftalarda tanıtılacak.
Başa dön tuşu