OpenAI, şampiyon Dota 2 takımını yendi

OG ekibinin beş oyuncusunu yenen OpenAI Five (bu onun ismi), yeteneklerini daha da geliştirdiğini tüm dünyaya kanıtladı. OG, 2018 yılında Valve International üçlü serinin en güzeli olarak şampiyon olmuştu.
The Verge tarafından aktarılana nazaran yapay zeka agresif ve farklı metotlar sayesinde insanlara karşı üstünlük kurdu. Bu farklı yollar ortasında erken oyunda anında tekrar hayata döndürmeler ve bedelli kahramanlar seçmeyi içeriyor. OG her ne kadar savaşsa da birinci maçın 30 dakika sürdüğü seriyi kaybetti.
OpenAI, bu tanıtım aktifliğini oyunu OG karşısında oynamanın yanında yeni özellikleri sergilemek için de kullandı. Dota 2 botu Five ile beşerler artık birebir kadroda oynayabiliyor. Five, insan oyuncuların oyun şekillerini tahlil ederek ahenk sağlayabiliyor. Bunların daha da kıymetlisi ise OpenAI belli saat aralıklarında Five ile Dota 2 oynamak için rezervasyonları toplamaya başladı. Yapay zekayla ister tıpkı grupta, ister 1’e 1 müsabaka yapabileceğiniz bu kampanyadan faydalanmak için buradan kayıt yaptırabilirsiniz. Kazanmayı pek ummayın lakin birinci elden Five ne kadar güzel oynuyor bu mazeretle görmüş olursunuz.
OpenAI bot için planlanmış son halka açık tanıtım olan bu aktifliğin akabinde pek fazla aksiyon görecekmişiz üzere durmuyor.

Başa dön tuşu