Oyun bilgisayarı almayı düşünenler dikkat! Fiyatlar uçuşa geçti!

Şu ortalar tüm dünya koronavirüs salgını ile çaba halinde. Bu çaba kapsamında pek çok işyeri ve fabrika da kepenklerini indirdi. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasakları ilan edilirken, halk kendisini meskenlere kapattı.

Hal bu türlü olunca oyun, sinema ve dizi üzere vakit geçirmelik aktivitelere yönelim arttı. Şayet meskeninizde bir konsol ya da oyun bilgisayarı varsa kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Lakin yoksa ve şu ortalar yeni bir tane almayı düşünüyorsanız pek de sabırsız davranmanızı tavsiye etmeyiz.

Oyun bilgisayarı almayı düşünenler dikkat! Fiyatlar uçuşa geçti!

Koronavirüs salgını ile birlikte en çok talep gören eserler, oyun bilgisayarı, konsollar ve oyunlar oldu. Beşerler konutlarında eğlenceli vakit geçirebilmek için bu kendisini dijital oyunlara verdi.

Hal bu türlü olunca oyun bilgisayarları ve konsollara olan talep de arttı. Talep artınca da fiyatlar yükseldi.

Koronavirüs öncesinde oyun oynamak için ülkü bir sisteme sahip olan GTX 1050Ti ekran kartlı 8GB RAM’e sahip, 8 ya da 9 jenerasyon i5i7 işlemciyle donatılmış bir laptop modelini 5000 TL civarına satın alabiliyordunuz. Artık ise birebir sistem için en düzgün ihtimalle 6000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. O da talihiniz varsa. Zira pek çok e-ticaret sitesinde stoklar tükenmiş durumda. Hangi modele baksanız alt kısmında “gelince haber ver” ibaresi görüyorsunuz.

Eğer bu yasaklar ve salgın bir müddet daha devam ederse, teknoloji eserlerinin fiyatı daha da artacak üzere görünüyor. Muhtemelen salgın sonrasında tüm dünyayı ekonomik açıdan güç günler bekliyor.

Başa dön tuşu