Overwatch gelişmiş yeniden oynatma özelliğini devreye soktu

Çok oyunculu oyunların en kıymetlilerinden birisi olan Overwatch, oyuncuların müsabakaların tekrarını daha detaylı bir formda izleyebileceği gelişmiş tekrar oynatma özelliğini güncelleme ile dağıtmaya başladı.

Yeni güncelleme neler sunuyor?

Güncelleme ile birlikte oyuncular gelişmiş tekrar oynatma özelliğine erişebilecekler. Burada eğitim ve pratik haricindeki rastgele bir oyun tipinden son 10 müsabakanın oynanış görüntüleri olacak. Oyuncular yalnızca kendi açılarından değil öteki oyuncuların gözünden de izleyebilecekler. Ayrıyeten oynatma suratı da denetim edilebilecek.

Bu özellik standart oyuncular için çok büyük bir değişiklik sayılmayabilir fakat hardcore biçiminde oynayanlar için hücumun nereden ve nasıl geldiği, nasıl hazırlıksız yakalandığı üzere detaylar büyük ehemmiyet taşıyabiliyor.

Geçtiğimiz hafta Overwatch League için de benzeri bir özellik kullanıma sunulmuştu. PC için özel bir araç ile emsal oynatma ayrıntıları elde edilebiliyor. Geçen yıl da Overwatch World Cup için birebir mevzu gündeme gelmişti.

Diğer taraftan güncelleme içerisinde Baptiste odaklı bir kısıtlı müddet aktifliği de var. Süratli Oyun, Rekabetçi Oyun ve Arcade modlarında en az 9 zafer kazanan oyuncular bir epik görünüm, oyuncu ikonu ve iki aktiflik spreyi kazanıyor. En az 6 saat Overwatch Twitch yayıncılarının yayınlarını izleyenler ise Twitch Drops olarak 5 aktiflik spreyi daha kazanacak. Son Overwatch güncellemesi PC, PS4 ve Xbox One konsolları için dağıtıma başlamış durumda.

 

Başa dön tuşu