PUBG Mobile dünya şampiyonasında S2G eze eze kazandı

Malezya ve Endonezya’da düzenlenen PUBG Mobile 2022 şampiyonasına gururumuz S2G Sports damga vurdu. 3 gün süren finallerde Brezilyalı, Nepalli ve Moğol rakiplerini geride bırakarak şampiyonluk kupasına ulaşmayı başardı.

S2G Sports göğsümüzü kabarttı

10 Kasım itibariyle Malezya’da start alan PUBG Mobile 2022 şampiyonasında elemeleri geçen 14 ekip ve direkt davet edilen 2 grup olmak üzere toplam 16 ekip Endonezya’da kıyasıya çaba etti. Her gün 6 maç olacak formda 3 günlük final turnuvası az evvel sonra erdi.

İlk gün pek varlık gösteremeyen S2G ikinci gün birinci galibiyetini almayı başarmıştı. Brezilyalı 3 takımın ağır dominasyonuna karşın üçüncü gün adeta gösteri yapan S2G Sports rekor puanlara ulaşarak camiayı sevince boğdu. Bilhassa Sylas maçlarda puanlara büyük katkı sağladı.

PUBG Mobile tarihinde en yüksek skor S2G Sports tarafından elde edildi. Şampiyon S2G toplamda 510 bin dolar büyük mükafatın sahibi oldu. İkinci DRS Gaming grubu 292 bin dolar, üçüncü Alpha 7 grubu ise 217 bin doları kasasına koydu.

Elbette Fire Flux Esports grubunun de şampiyonaya katkısı yadsınamaz. Tüm maçlar boyunca alanda öteki takımların puan almasına gücü yettiğince mahzur olmaya çalışan FF Sports kupanın ülkemize gelmesinde büyük hisse sahibi. Şampiyonayı 15. sırada tamamlasa da birinci gün aldığı galibiyetle herkesi ümitlendirmişti. Yeniden de Soulless gösteri maçını kazanarak 3000$ mükafata hak kazandı.

Sony Xperia’nın sponsor olduğu PUBG Mobile 2022 şampiyonasında oyuncular Sony Xperia 1 IV akıllı telefon modelinde maçlarını gerçekleştirdi. Toplamda ise 2.5 milyon dolar ödül dağıtıldı. PUBG Mobile 2023 şampiyonası ise ülkemizde gerçekleştirilecek.

Başa dön tuşu