Lenovo Z6’nın ekran özellikleri resmen açıklandı

Lenovo Z6’nın ne vakit tanıtılacağı henüz açıklanmasa da önümüzdeki ay duyurulması bekleniyor. Lenovo Group Lider Yardımcısı Chang Cheng sayesinde aygıtın birçok özelliğini öğrenmiş bulunmaktayız. Şu ana kadar akıllı telefonun işlemcisi, kamera konfigürasyonu ve piliyle ilgili detayları açıklayan tecrübeli yönetici son olarak Lenovo Z6’nın ekranı konusunda kimi bilgiler paylaştı.
Bildiğiniz üzere Lenovo Z6 Pro ve Lenovo Z6 Youth Edition çentikli tasarımla piyasaya sürülmüştü. Lenovo Z6 da tıpkı halde damla çentikli ekranla gelecek. Cheng, akıllı telefon HDR10, DCI-P3 renk gamı ve 120 Hz örnekleme oranını destekleyen 6.39 inç OLED ekrana sahip olacağını açıkladı. Telefonun ön panelinin yüzde 93.1’ini kaplayan bu ekran 600 nit parlaklık üretebiliyor.

Ekrandan parmak izi okuyabilecek

Lenovo Z6, De-Mura ekran renklendirme teknolojisi sayesinde son derece âlâ renkler üretebilecek. Telefonda, süratli bir halde kimlik doğrulaması yaparak yalnızca 0.13 saniyede kilidi açabilen 6. kuşak ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Ayrıyeten, ekranın Gorilla Glass ile korunduğunu belirtelim. Lakin hangi Gorilla Glass versiyonunun kullanıldığı şu an için bilinmiyor.

Başa dön tuşu