Razer Blade 15 serisi 240Hz ya da 4K OLED ekran seçeneklerine sahip oldu

24 Nisan, yani bugünden itibaren Razer tarafından açıklanana nazaran Blade 15 Advanced oyun laptopu için iki yeni ekran seçeneği mevcut: 4K OLED ya da 240Hz LCD. Bu yeni ekranlar birinci olarak bu yılın CES’inde gösterilmişti. Aygıtın ekran seçenekleri ortasında evvelce yer alan 144Hz ise artık taban modelde sunuluyor. Blade 15 Advanced ayrıyeten Intel’in yeni Core i7-9750H işlemcisiyle güncellendi ve bu çipin taban suratı 2,6GHz, turbo suratı ise 4,5GHz düzeyinde. Çip Intel’in Wi-Fi 6 ağ kartını destekliyor ve kablosuz olarak 2,4Gbps sürate ulaşabiliyor. 
Şuan piyasada yer alan en süratli ekranlardan biri olan 240Hz panel, oyun tecrübesini çok daha akıcı bir hâle getiriyor. 1080p çözünürlüklü bu ekran seçeneği mat bir yüzeye sahip ve sRGB renk gamutunu büsbütün kapsıyor. 
4K OLED panel seçeneğine gelirsek, Nvidia RTX 2080 grafik kartıyla birlikte seçilebilen bu ekran, dokunmatik bir yüzeye sahip ve genişletilmiş renk gamutunu tam DCI-P3 kapsaması ile birlikte sunuyor. 1ms reaksiyon müddeti olan panel, HDR 400 True Black sertifikasına da sahip. Bu ekranda içeriklerin ne kadar güçlü olacağını şimdiden hayal edebiliyoruz. Razer’a nazaran ekran ayrıyeten azaltılmış mavi ışık çıkışına yönelik TUV sertifikasına da sahip. Bu özellik ile birlikte kullanıcıların gözlerindeki ağrılar bir nebze azalacaktır. 
Blade 15 Advanced modeli için yeni ekran seçeneklerinin yanında taban modelde de değişiklikler yapıldı. Artık en düşük Intel Core i7-9750H işlemcisi ve RTX 2060 ile gelen laptop, 144Hz 1080p ekran barındırıyor. Bu güncellemeden evvel aygıt 60Hz ekranla geliyordu. Bu geliştirmeler giriş fiyatını doğal olarak arttırdı ve 1.999 dolar düzeyinde sabitledi. 
Son olarak, Razer eser gamındaki 17 inçlik Blade Pro modelini serinin kalanına uygun bir dizaynla güncelledi. Yeni Blade Pro argümana nazaran rakip 17 inç laptoplardan yüzde 25 daha küçük. Özel soğutma sistemi ve çoklu fan kurulumuna sahip laptop, ince çerçeveli 144Hz 1080p mat ekranla geliyor ve Windows Hello takviyeli kızılötesi kamerayı ekranın üzerinde bulunduruyor.
Yeni Blade Pro tıpkı 15 inç modeli üzere Core i7-9750H işlemcisiyle geliyor ve birebir RTX kart seçeneklerine sahip. Farklı olarak ise taban modelde 512GB depolamaya sahip olan Pro, ekstra bir M.2 slotuna da sahip. Bu slot dilenirse kullanıcı tarafından depolamayı arttırmada kullanılabiliyor. 

Blade Pro, boyutunun da verdiği özgüvenle birlikte giriş çıkış portlarını kaybetmiyor. İki USB 3.2 Gen 2 Type-C portundan bir tanesi Thunderbolt 3 desteklerken Ethernet portu ise 2,5Gbps sürat sunuyor. Tam boyutlu UHS-III destekli SD kart okuyucu içerik üreticilere direkt memnunluk kaynağı oluyor. Razer’a nazaran Blade Pro, Mayıs ayında satışa sunulacak ve taban fiyatı 2.499 dolar olacak.

Başa dön tuşu