Realme’nin 5G özellikli telefonu bu yıl geliyor

Geçen ay Realme’nin gelecekte 5G özellikli bir telefon çıkarmayı planladığını öğrenmiştik. Realme X için düzenlenen lansman etkinliğinde gündeme gelen bu bilgi hakkında çok fazla ayrıntıya girilmedi. Fakat artık hususla ilgili daha fazla detaya sahibiz.
Realme Hindistan CEO’su Madhav Sheth, 5G teknolojisini destekleyen birinci telefonlarının bu yıl piyasaya sürüleceğini onayladı. Tecrübeli yönetici Twitter hesabında Realme’nin kurucusu Sky Li ile çektirdikleri bir fotoğrafı paylaşarak, bu yıl dünya genelinde 5G ürünlerini piyasaya süren birinci markalar ortasında olacaklarını açıkladı.

Avrupa ve Çin’e yönelik olacak

Realme’nin birinci 5G özellikli telefonu muhtemelen Avrupa ve Çin pazarlarına yönelik olacak. Çünkü bu bölgelerdeki 5G altyapısı daha önde. Şu an belli ülkelerde 5G ağlar hizmete girmiş durumda. Yakında daha fazla ülkeyi kapsayacak halde genişleyecek.
Realme’nin 5G dayanaklı yeni bir telefon mu çıkaracağı yoksa mevcut modellerinden birine bu teknolojiyi entegre mi edeceği şimdi bilinmiyor. Yanlışsız yanıtı öğrenebilmemiz için önümüzdeki günlerde Realme’nin 5G planları hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkmasını bekleyeceğiz.

Başa dön tuşu