Redmi K20 Pro sadece iki saatte 200 bin adet sattı

Redmi’nin amiral gemisi modeli 28 Mayıs tarihinde tanıtıldı. Satışlarına ise dün itibariyle başlandı. Aygıt, Çin’de satışa sunulduğu anda büyük bir ilgiye maruz kaldı. Xiaomi’nin Weibo hesabından paylaşılan postere nazaran Redmi K20 Pro, 1 saat 45 dakika içerisinde 200 bin adet satıldı.

Stoklar tükendi

İlk satış için toplam kaç aygıt bulunduğu bilinmese de şu an için aygıtın stokları tükenmiş gözüküyor. Xiaomi bir sonraki satış günü için 4 Haziran tarihini işaret ediyor. Bu kadar ilgi varken satış sayılarına yansıması aslında beklenen bir şeydi. Lakin saatler içerisinde yüz binlerce satması firmanın yüzünü güldürmüşe benziyor. Hatta birtakım kullanıcılar 4 Haziran’daki yeni satış için ön siparişlerini bile vermiş.

Redmi K20 Pro’nun özelliklerini hatırlamak gerekirse Snapdragon 855 yonga seti, 8 GB’a kadar RAM, 6.39 inç Full HD+ çözünürlüklü Harika AMOLED ekran, 48 MP + 13 MP + 8 MP art kamera, 20 MP açılır kapanır sistemli ön kamaera, 4000 mAh batarya, ekrandan parmak izi okuma vb. formunda sıralanabilir. Başlangıç modelinin fiyat etiketi 360 dolar olarak belirlendi.

Redmi K20 Pro’nun ülkemiz dahil öteki ülkelerdeki akıbeti nasıl olacak şimdilik bilinmiyor. Birebir model birtakım ülkelerde Mi 9T Pro, birtakım ülkelerde ise Poco F2 Pro şeklinde isimlendirilecek. Redmi markasına ilişkin modelleri ülkemizde görsek de aygıtın Türkiye’ye Mi 9T Pro olarak gelme ihtimali biraz daha yüksek gözüküyor.

Başa dön tuşu