ROG Swift PG27UQX duyuruldu!

ASUS Republic of Gamers (ROG), G-SYNC Ultimate teknolojisine sahip ROG Swift PG27UQX modelini duyurdu. Mini-LED teknolojisiyle üretilen birinci oyuncu monitörü olan eser, 4K HDR imaj ve çok yüksek bir kontrast oranı sunuyor.

ROG Swift PG27UQX duyuruldu!

Geleneksel LED art aydınlatmalı ekranlardakine kıyasla fizikî olarak daha küçük olan küçük LED’ler, daha sık bir biçimde yerleştirilebiliyor. Swift PG27UQX’te her biri 200-300 mikrometre boyutunda olan küçük LED’ler kullanılıyor.

ROG mühendisleri bu yeni kuşak LED’lerin 2304 adedini, 27 inç boyutundaki 3840 x 2160 IPS ekrana yerleştirerek, Swift PG27UQ’e nazaran büyük gelişme kaydediyor. 576 farklı aydınlatma bölgesine yayılan küçük LED’ler sayesinde Swift PG27UQX, daha bütünleşik bir art aydınlatmaya ve daha eşit parlaklık denetimlerine kavuşuyor.

Bölgesel karartma üzerinde daha hassas denetim olması, oyuncuların çok yüksek kontrast oranıyla detaylı HDR imajlar elde etmesini sağlıyor. Mini-LED teknolojisi ayrıyeten ışığın parlak noktaların etrafına dağıldığı, dikkat dağıtıcı halo efektini %33 azaltıyor.

Swift PG27UQ modeline nazaran yaklaşık %7 daha az güç tüketen panel, bu sayede daha az ısınıyor.

ROG Swift PG27UQX, Swift PG27UQ’da bulunan 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlük, sürat aşırtılabilir 144 Hz yenileme suratı, quantum-dot teknolojisi, %97 DCI-P3 ve %99 Adobe RGB geniş renk gamı, 1000 nit en yüksek parlaklık, DisplayHDR 1000 ahengi, NVIDIA G-SYNC Ultimate dayanağı ve Aura Sync takviyeli entregre Aura RGB aydınlatma üzere özelliklerin tümünü barındırıyor.

Swift PG27UQX, sahip olduğu yeni akıllı fan denetimleriyle oyuncuların ekran üzerinden fan suratlarını ayarlamasına imkan veriyor. Bu denetimler sayesinde kullanıcılar gereksiz gürültü olmadan en uygun sıcaklığı korumak için gereksinim duyulan dönüş suratını tam olarak belirleyebiliyor.

Ekranda bulunan çift fan ise inanılmaz derecede verimli çalışmasının yanı sıra lakin bir fısıltı kadar ses çıkarıyor.  

Başa dön tuşu