Samsung, çift ekranlı akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor

Akıllı telefon pazarındaki şirketler ön kamera konusunda çeşitli tahliller aramakla meşguller. Kullanıcılara tam ekranlı bir telefon sunmak isteyen şirketler artık ön kamerayı ekranın altına entegre etme konusunda çalışmalar yaparken, Samsung yeni aldığı bir patentle bu durumu farklı bir biçimde çözmeyi planlıyor.

Daha evvel denenmişti

Letsgodigital tarafından yayınlanan ve 11 Haziran 2019 tarihli bu yeni Samsung patentinde, ön kamera olmayan ve çift ekrana sahip bir akıllı telefon olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar selfie çekmek istediklerinde, aygıtın ana kamerasını etkinleştirip, geriye entegre edilen ikinci bir ekranla fotoğraflarını çekebilmeleri mümkün olacak. Daha sonra ise fazla pil tüketmemesi açısından bu ikinci ekran kapatılabilecek.

Bu fikri birinci olarak Samsung’un ortaya çıkardığını söylemek mümkün değil. Çünkü daha evvel Vivo ve Nubia‘nın kimi akıllı telefon modellerinde bu iki ekranlı teknolojinin kullanıldığını belirtmemiz gerekiyor. Fakat Samsung’un bunu patent olarak kaydettirmesi ise şirketin bu teknolojiye ne kadar önemli baktığının bir göstergesi. Şirketin bu yeni patentinin kağıt üzerinde kalıp kalmayacağını ise vakit gösterecek.

Başa dön tuşu