Samsung, ekran sorunları nedeniyle Galaxy Fold’un Çin lansmanını erteleyebilir

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan haberlerinden biri de, Samsung‘un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold‘un ekran sorunuydu. Telefonu inceleyen birçok teknoloji sitesi editörü, aygıtın ekranında sorunlar yaşadı ve hatta kırılmaya kadar giden berbat sonuçlar meydana geldi. Gelen haberlere bakılırsa, Samsung bu sorunları gözden geçirmeye karar verdi.

Problem, göründüğünden büyük olabilir

Özellikle 2 bin dolarlık fiyatıyla dikkat çeken Galaxy Fold’un, şimdi yolun başındayken bu kadar büyük sorunlarla gelmesi Samsung’u düşündürüyor. Şirket aygıtın ekranında yaşanan problemleri çözmek için Çin’de yapılacak olan iki lansmanı büyük bir ihtimalle erteleyecek. Yaşanan bu gelişme, Samsung’un çok da önemli bir sorun olarak göstermediği Galaxy Fold’un ekranlarındaki sorunun düşünüldüğünden önemli olduğuna işaret ediyor.
Samsung mevzuyla ilgili bir açıklama yapmadı ancak gelen haberlere nazaran şirket, Galaxy Fold’un ekranında yer alan koruyucu tabakanın, kullanıcılar tarafından ekran esirgeyici olarak algılanıp çıkarılmasına bir çözüm bulmak istiyor. Tez edilen bu gecikme şimdilik Çin için geçerli ve diğer ülkeleri etkileyip etkilemeyeceği ise şimdi belirli değil.
GÜNCELLEME: Haberi yayına almamızdan kısa bir müddet sonra, Samsung Çin’deki Galaxy Fold lansman etkinliklerini ertelediğini resmi olarak duyurdu. 

Başa dön tuşu