Samsung Galaxy S10 5G DxOMark puanı ile rekor kırdı!

Güney Koreli şirket Samsung’un, geçtiğimiz aylarda tanıtılan yeni Galaxy S10 serisi epeyce beğeni toplamıştı. Bu seride en savlı model ise Galaxy S10 5G olmuştu. Kamera testine sokulan model aldığı rekor DxOMark puanı ile tepeyi rakibi Huawei ile paylaştı. Detayları haberimizden birlikte takip edelim.

Samsung Galaxy S10 5G, DxOMark puanı ile rekor kırdı!

Galaxy S10 serisinin en beğenilen modeli olan Galaxy S10 5G’nin en dikkat çeken özelliği 5G takviyesi olsa da aygıt, hem art hem de ön kamera konusunda Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modellerinden daha güzel bir donanıma sahipti ve DxOMark kamera testi de rekor puanla sonuçlandı. Aygıtın art kamerası, fotoğrafçılık yeteneği ile 117 puan, görüntü yeteneği ile 100 puan elde etmeyi başararak ortalamada 112 puan almayı başardı. Cihaz, görüntü performansıyla 100 puan almayı başaran birinci aygıt olurken, ortalama puanı ise Galaxy S10 5G’nin Huawei P30 Pro ile birlikte dünyanın en yeterli akıllı telefon kamerası olduğunu gösteriyor.

Fotoğrafçılık yeteneği ile, 119 puan alan Huawei P30 Pro’nun gerisinde olsa da görüntü yeteneği ile liderliği tek başına göğüslüyor. Xiaomi Mi 9, video kaydında elde ettiği 99 puan ile 2. sırada bulunuyor. iPhone Xs Max’ın ise genel değerlendirmeden 105 puan, fotoğraf yeteneği ile 110 puan, görüntü yeteneği ile 96 puan aldığını belirtelim.

Galaxy S10 5G’nin ön kamerası ise, fotoğraf performansı ile 101 puan, görüntü performansı ile de 97 puan aldı, ortalama 97 puan alarak esasen önde olduğu ön kamera yarışında Galaxy S10+’ı geride bırakarak dünyanın en uygun ön kamerasına sahip olduğunu bir kere daha kanıtladı.

Başa dön tuşu