Samsung ilk 5K monitörünü duyurdu

Son devirde bilhassa profesyonellere yönelik olarak 5K çözünürlüğünde monitörler tanınan olmaya başladı. Samsung da yükselen trendi kaçırmayarak Apple ve LG’ye rakip olacak birinci modelini tanıttı.

Samsung ViewFinity S9 neler sunuyor?

Tasarım odaklı üretilen Samsung ViewFinity S9 monitör modeli 27 inçlik IPS ekranında 5120×2880 piksel çözünürlük sunuyor. DCI-P3 renk gamının yüzde 99’unu kapsayan panel HDR600 sertifikasına sahip.

Kutu içerisinde yapay zekâ dayanaklı 4K web kamera aksesuarı da çıkan monitörün kıymetli bir öbür özelliği de Tizen işletim sistemi ile donatılmış olması. Samsung M serisi monitörlerin akabinde firmanın ikinci akıllı monitör serisi haline geliyor. Tizen platformu ile monitörü bağımsız bir biçimde tıpkı akıllı TV üzere kullanabiliyorsunuz.

Dikey ve yatay olarak kullanılabilen monitör dahili kalibrasyon ile en düzgün renk istikrarını sağlıyor. Bunların haricinde HDMI, USB Tip-C, DisplayPort, Thunderbolt 4 ve 96W güç çıkışı formunda özellikler mevcut. Samsung ViewFinity S9 yılın birinci aylarında piyasaya çıkacak.

Başa dön tuşu