Samsung Premiere projektörünü duyurdu: 150 inç ekranda 8K deneyimi!

Samsung, doğal 8K çözünürlüklü bir imgeyi gösterebilen ultra kısa uzaklıklı (UST) bir projektör üreten birinci şirket olmayabilir, lakin yeni Premiere 8K‘nın bu görüntüyü 150 inç diyagonal boyutta sunabilen tipinin birinci örneği olduğunu argüman ediyor.

Samsung’tan 8K’da 150 inç görüntü

CES 2023’te tanıtılan Premiere 8K projeksiyon aygıtı 2020 yılında çıkan 4K Premiere aygıtının güncellenmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Samsung’un yeni Premiere projeksiyon aygıtı sırf 150 inç’te 8K çözünürlük sunmuyor birebir zamanda dahili hoparlörler ve Dolby Atmos dayanağı ile de bir TV’nin sunduğu özellikleri sunuyor.

Şirket ayrıyeten Premiere 8K’nın amiral gemisi TV’leriyle birebir Tizen OS özelliklerinin tümünü sunacağını söylüyor. Hasebiyle bu aygıtta Gaming Hub, Arka Store, Health Monitor ve daha fazlası erişilebilir olacak.

Samsung bu bilgiler dışında resmi olarak Premiere 8K’nın başka özelliklerini açıklamadı lakin birtakım çıkarımlarda bulunmak mümkün. Öncelikle eski modeller manzarayı lazerle yansıtıyordu çünkü lazerlerin ışık çıkışı (parlaklık) ve renk açısından daha âlâ performans sunduğu biliniyor. Muhtemelen bu modelde de lazer aydınlatma kullanılıyor. Fiyat tarafında da bir bilgi şimdi bulunmuyor. Samsung’un evvelki modelleri 6500 dolar civarına kadar çıkıyor. Piyasada bulunan 8K projeksiyon aygıtları ise 11.000 dolardan başlayan fiyatlara sahip. Hasebiyle Premiere 8K’nın fiyatı bu düzeylerde olacaktır.

Samsung, bu yılki CES’te 77 inçlik QD OLED, Neo QLED ve microLED TV’lerini tanıttı. Bunlar ve öbür eserler hakkında bilgi almak için CES 2023 temasını ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu